Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ruský All-in-One PC s Linuxem a MIPS od Petr Soukup - Nejsem statistik, ale připouštím že možná až 20%...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 3. 2016 9:15

  Petr Soukup

  Nejsem statistik, ale připouštím že možná až 20% odevzdaných hlasů v Rusku bylo zfalšováno.
  Poskytl jste relativně věrohodný důkaz.
  Možná samozřejmě trochu méně.

  Ovšem ty ostatní "zločiny" Ruska nebo Putina jsou podle mne stále bez důkazu.

  Je to tak trochu jak když USA a západ tak trochu pomlouvá a pak i bombarduje nějakého blízkovýchodního diktátora. Jako třeba Sadáma Husajna, Kadáfího nebo Asada.
  Co si ale nikdo neuvědomuje, že tamní společnost není zralá na vyspělou demokracii našeho typu. USA potřebuje demokracii našeho typu, protože tu umí efektivně díky médiím manipulovat. Dozrání společnosti trvá přinejmenším desítky let. Nejde udělat nějakým převratem. Kdyby onen diktátor více "demokraticky" povolil, prostě se to zvrhne a místní gangy si budou vyřizovat účty s kalašnikovi. Viz třeba nyní Sýrie. Kdyby v Rusku nepanovala přísnější ruka shora, pravděpodobně by se to tam zvrhlo a bylo to více jak na Ukrajině. Tedy několikanásobně ještě větší korupce, Oligarchizmus a chudoba. Vláda jako loutky západu s plnou hubou demokracie.

  Udivuje mne jak se píše, že skoro za všechno špatné může Putin. On ale není pán bůh ani naprosto totalitní diktátor a nemůže všechno ovlivnit. To jak lžou západní média a politici, je docela průhledné a hloupé. To jak a jestli lže či dělá pro Rusko něco vyloženě vědomě špatného Putin nedovedu pod nánosem propagandy tak dobře posoudit.

  Každá moc korumpuje. USA jako nejmocnější země svět je v hodně ohledech tedy ta nejvíce nebezpečná. Svoboda slova usměrňována máznutými médii není všespásná.
  Že je USA nuceno vyjednávat s Ruskem často jako rovný s rovným je pro ně výborná lekce.
  Rusko je trochu jiné a mediální triky USA na ovlivňování veřejného mínění tak dobře nefungují a USA s tím naštětí neumí udělat nic lepšího než pomlouvat Rusko.

  Ty různé barevné revoluce, které USA beztrestně vyvolává různě po světě to je zločinné spolčení úplně jiného kalibru. Pokud nechtějí mít v Rusku také nějakou USA sponzorovanou barevnou revoluci jako třeba na Ukrajině, musí se bránit i když to někdy nevypadá úplně demokraticky. Bohužel to je fakt.