Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ruský All-in-One PC s Linuxem a MIPS od Lael Ophir - Takže ten zákon o anexi Krymu Ruskou Federací...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 3. 2016 13:39

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Takže ten zákon o anexi Krymu Ruskou Federací jsem si vymyslel? http://kremlin.ru/events/president/news/20605

  Podle vás Rusko neporušuje Budapest Memorandum, které podepsalo v roce 1994? Ukrajinci tehdy vyměnily jaderné zbraně, které získali jako nástupci SSSR, za ujištění ze strany (mimo jiné) Ruska, že se nebude vměšovat do ukrajinské politiky a bude respektovat ukrajinské hranice. Rusko mimo jiné ukázalo, že státy jako Írán nebo Severní Korea nikdy nemají vzdát vlastnictví jaderných zbraní. Případné "záruky" totiž mají hodnotu papíru na kterém jsou napsané, zvlášť pokud je jejich garantem Rusko. Myslíte že by Rusko vyslalo vojáky na Ukrajinu a zabralo její území, kdyby měla jaderné zbraně?
  https://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_Memorandum_on_Security_Assurances

  Ad "zahraniční politikou" Ukrajiny myslíte zřejmě nacistický puč podporovaný USA a EU - mám na mysli to že Janukovič kandidoval s programem podpisu asociační dohody s EU, a pak ho Putin nevybíravě dotlačil udělat přesný opak, což způsobilo masové nepokoje. Nacistický puč je výmysl Kremlu, což ostatně ukazují i ukrajinské volby, které ultrapravici (která samozřejmě existuje i v Rusku) daly minimální zastoupení.
  BTW umíte si představit, že by Rusko fakt nechalo Ukrajinu jen tak jít ze své "sféry vlivu"? Ve chvíli kdy se Putin snažil znovu budovat SSSR pod jménem Eurasijský ekonomický svaz? Putin k tomu řekl že bylo nutné udržet vojenské základny na Krymu.
  BTW2 kdybyste hypoteticky na místě Ruska napadl jinou zemi, nehodilo by se nějaké ospravedlnění, které vaši obyvatelé sežerou i s navijákem? Třeba "proběhl tam nacistický převrat"? Ruská televize například ve svém dokumentu tvrdí, že invaze do ČSSR v roce 1968 byla nutná, aby to tu nepřevzali fašisté. Obvinit jakoukoliv opozici že je fašistická, je loutkou západu, je hlasem prohnilého imperialismu apod. je hrozně jednoduché. Důkazy samozřejmě nejsou potřeba.