Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ruský All-in-One PC s Linuxem a MIPS od Lael Ophir - Aha. Dne 26.2.2014 se objevili první ruští ozbrojení...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 3. 2016 23:01

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Aha. Dne 26.2.2014 se objevili první ruští ozbrojení "dobrovolníci" na přístupových cestách do Sevastopolu. Následující den ráno ve 4:20 vnikl do krymského parlamentu desítky ozbrojenců, vztyčili ruské vlajky, a za jejich přítomnosti(!) se konalo urgentní zasedání parlamentu, před kterým mimo jiné sebrali poslancům mobily a některým z nich vyhrožovali. O den později už ruští "dobrovolníci" obsadili i letiště a další místa.

  Nepodařilo se mi dohledat, že by krymský parlament žádal o obsazení území Rusko. Vy k tomu máte nějaký zdroj? A i kdyby o to žádali, tak k tomu měli asi tolik ústavních pravomocí, jako české Karlovy Vary.

  Ad na Ukrajině mají lidi ráj, že - Ukrajinská ekonomika je v troskách. Ale ne protože se orientovala na EU. Je to důsledek toho že Ukrajina ztratila Krym, ztratila příjem z pronájem základen, ztratila kontrolu nad východní částí země, a ztratila velikou spoustu zdrojů. Za takových okolností pochopitelně jde ekonomika do háje.

  Ad To s Krymskými Tatary máte odkud - Fundamental freedoms of assembly, association, expression and movement have all been restricted by the de facto authorities in Crimea. -- Michael Georg Link, director of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights
  http://www.osce.org/odihr/180596?download=true
  http://www.bbc.com/news/world-europe-34042938
  http://www.rferl.org/content/ukraine-crimea-raids-tatars-yalta-bakhchesary/27545630.html

  Po znemožňování shromažďování a zákazu tatarského TV a tisku je zřejmě dalším krokem zákaz Mejlisu. Kdo není s Rusy, je proti nim, a je tedy "extremista". Vaše informace zřejmě pocházejí z prvních týdnů/měsíců po anexi Krymu, kdy se Putin snažil Tatary ovlivnit a uplatit. Vyhrožování a restrikce přišly až poté.
  http://www.rferl.org/content/crimea-russian-prosecutor-looks-to-shut-tatars-mejlis/27553626.html