Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ruský All-in-One PC s Linuxem a MIPS od Lael Ophir - Jak jsem psal, Krym samozřejmě patřil Ukrajinské SSR...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 3. 2016 23:42

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Jak jsem psal, Krym samozřejmě patřil Ukrajinské SSR od roku 1954, a celou dobu jí byl administrován. Po osamostatnění Ukrajiny byl její součástí. To jsou prostá fakta, která jistě docházela i Rusům, když s Ukrajinou podepisovali jak Budapešťské memorandum, tak dohody o pronájmu vojenských základen na Krymu, za které platili 100M dolarů ročně (plus tuším od ruku 2010 navíc slevu na cenu plynu).
  http://www.pravda.com.ua/articles/2010/04/22/4956018/

  Na Ukrajině k žádnému fašistickému puči nedošlo. Nakonec už jsem to psal: Janukovič kandidoval s programem podpisu asociační dohody s EU, a pak ho Putin nevybíravě dotlačil udělat přesný opak, což způsobilo masové nepokoje. Nacistický puč je výmysl Kremlu, což ostatně ukazují i ukrajinské volby, které ultrapravici (která samozřejmě existuje i v Rusku) daly minimální zastoupení.
  BTW umíte si představit, že by Rusko fakt nechalo Ukrajinu jen tak jít ze své "sféry vlivu"? Ve chvíli kdy se Putin snažil znovu budovat SSSR pod jménem Eurasijský ekonomický svaz? Putin k tomu řekl že bylo nutné udržet vojenské základny na Krymu.
  BTW2 kdybyste hypoteticky na místě Ruska napadl jinou zemi, nehodilo by se nějaké ospravedlnění, které vaši obyvatelé sežerou i s navijákem? Třeba "proběhl tam nacistický převrat"? Ruská televize například ve svém dokumentu tvrdí, že invaze do ČSSR v roce 1968 byla nutná, aby to tu nepřevzali fašisté. Obvinit jakoukoliv opozici že je fašistická, je loutkou západu, je hlasem prohnilého imperialismu apod. je hrozně jednoduché. Důkazy samozřejmě nejsou potřeba.

  Ad dodrželo. Nebýt puče na Ukrajině, k ničemu z toho by nedošlo - to je ukrajinská vnitřní záležitost. Rusko se zavázalo respektovat hranice Ukrajiny, nevyhrožovat použitím síly a nepoužít sílu. V té dohodě nevidím psáno "ale platí to jen pokud se nám zrovna líbí tamní vláda". Ukrajinská vláda je interní věcí Ukrajiny, i kdyby tam nakrásně křížili Hitlera s aligátorem a Yetim. Je zajímavé že když Rusové například bořili města a masakrovali civilisty v Čečensku, tak se dovedli ohánět tím že je to ruská vnitřní záležitost. Předpokládám že kdyby do Čečny vpadli třeba Gruzínci a na žádost Grozného by území anektovali (klidně po referendu), tak by se Rusko nespokojilo s vysvětlením, že Čečenci nechtějí být součástí Ruska. Podobně vizte co jsem výše psal o tom že Rusko by za žádných okolností nenechalo Ukrajinu se orientovat na západ.
  https://en.wikisource.org/wiki/Ukraine._Memorandum_on_Security_Assurances