Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ruský All-in-One PC s Linuxem a MIPS od Lael Ophir - Podmínkou fungování demokratické společnosti je názorová pluralita a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 3. 2016 19:52

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Podmínkou fungování demokratické společnosti je názorová pluralita a svoboda projevu. Podívejte se do ČR například na Babiše a jeho aféru Čapí hnízdo. Někdo zjistil že je to podezřelé, a média se ptají a zkoumají. Možná se zjistí že to celé není problém, možná to je problém a Babiš z toho bude muset vyvodit důsledky, možná přijde vyšetřování a žaloba. Ale důležité je to, že se o problému může mluvit. Podobné situace totiž nastávají v každé zemi.

  Podívejte se na situaci v Rusku. Můžete říkat co chcete, dokud říkáte to samé co vláda. Pokud říkáte něco jiného, tak vám budou vyhrožovat, shoří vám auto, dostanete se na pár měsíců na nucený pobyt na psychiatrii, došlápne si na vás berňák a zavřou vás, zmlátí vás neznámí pachatelé, navždy zmizíte, nebo vás dokonce za bílého dne zastřelí na ulici, jako už spoustu novinářů.

  Když se Dmitry Kiselev stal šéfem Rossiya Segodnya, měl projev, ve kterém shodil ze stolu objektivitu jako cíl zpravodajství. Úkolem státní zpravodajské agentury prý není popisovat hodnoty, ale vytvářet je. Objektivita je mýtus vnucovaný Západem, Rusko potřebuje lásku tak jako ji potřebuje dívka od svého chlapce, objektivita musí stranou. Jak potom čekáte, že se taková média budou ptát na věci typu kdo a proč dostal miliardové zakázky na nejdražší olympiádu historie v Soči, nebo se pokládat jakékoliv jiné nepříjemné otázka? Samozřejmě že nebudou, protože jejich prací je "láska k Rusku", tedy podpora vlády. A nic jiného není dovolené ani nikomu jinému, vizte předchozí odstavec. Zkombinujte to s falšováním voleb, a máte ukázkový totalitní režim.
  http://www.interpretermag.com/video-of-dmitry-kiselyovs-first-speech-at-ria-novosti%E2%80%8F/

  Ta Putinova "protiopatření" mají za úkol potlačit poslední zbytky názorové plurality, a tím vyloučit možnost, že by se někdo zajímal o přešlapy mocných, nebo dokonce uvažoval o účasti v politické soutěži. Volby sice budou určitě opět zfalšované, ale opozici je přesto potřeba potlačovat, aby nepřerostla hládci přes hlavu. Takže v podstatě souhlas: pokud chce Putin dělat z Ruska totalitní stát, jsou ta "protiopatření" zcela pochopitelná.

  Pokud jde o vyvolávání "barevných revolucí", tak nesouhlasím. Jak jsem už psal, revoluce potřebuje spoustu lidí naštvaných na stav věcí, a to žádná neziskovka nezařídí. Neziskovka může lidem pomoc se shromažďovat, vyjadřovat své názory apod. Ale na tom přece není nic špatného. Samozřejmě pokud nebudujete totalitní stát, kde je opozici třeba potlačovat všemi prostředky.

  Ohledně Udo Ulfkotte: ten si stěžuje že některým novinářům platí výdaje různé soukromé či státní subjekty, a údajně po nich čas od času někdo chce různé laskavosti. Samozřejmě bez důkazu, protože na Západě si může napsat kdo chce co chce.

  BTW zkuste si představit ČR s ruskými reáliemi, čistě jako mentální cvičení. Posledních 16 let si Babiš a Sobotka přehazují pozice prezidenta a premiéra. Volby jsou zfalšované a opoziční strany se ani nemohou registrovat (stačí jim prostě jen vracet formuláře s tím že nesplnili kritéria, soud samozřejmě nepomůže), takže neexistuje možnost je legálně odstavit od moci. Řekněme takový opozičník Okamura je nuceně na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny "na pozorování", napíchaný těžkými psychofarmaky tolik že má co dělat aby slintal, a je zavřený v kleci plné vlastních výkalů. V mezičase si na něj došlápl berňák za to že nepodal přiznání k DPH, našel nesrovnalosti a zkonfiskoval mu majetek. Jeho partnerka byla také hospitalizována, protože zcela absurdně tvrdila že ji při domovní prohlídce znásilnil zasahující policista, a jejich nezletilé dítě pochopitelně zavřeli do ústavu. Konvičku někdo zastřelil na ulici před Úřadem vlády, a Zeman "náhodou" spadnul ze schodů a rozbil si hlavu. Sládek zmizel beze stopy. Opoziční demonstrace se nepovolují, a když se lidé přesto shromáždí, třeba aby protestovali proti podezřelému úmrtí Konvičky, tak je policie rozežene, některé vezme do vazby a zbije (někteří ve vazbě ztratí, ale podle policie ve vazbě nikdy nebyli), některé soud později pošle makat do ostravských dolů. Prezidentův mluvčí Beránek dává na sociální média svou fotografii s bojovými psy a popisem "Kalousku, jdu po tobě". Hejtman Rath zase sdílí fotku Schwarzenberga před hledí ostřelovačské pušky a komentářem "těš se, hajzle". Vít Bárta se rozhádal se Sobotkou, takže si na něj druhý den došlápla finanční policie, ale stihnul utéct do svého dovolenkového sídla na Kajmanských ostrovech. Policie a soudy zasahují takřka výhradně vůči "politicky nepohodlným". Členové vládnoucí třídy, jejich rodinní příslušníci a přátelé mají prakticky imunitu (pokud si to nerozházejí s prezidentem nebo premiérem), a státní peníze končí převážně v jejich firmách.
  Babiš skoro zdarma zprivatizoval státní podniky v hodnotě miliard, Sobotka formálně nevlastní nic, ale obývá obrovský palác v majetku společnosti se skrytými vlastníky, a podle zahraničních novinářů má několik domů v Londýně a jachtu v Karibiku. Sobotkova dcera ve věku 27 let řídí Karlovu univerzitu, jeho syn vede ČNB. Babišův syn vede České dráhy, jeho synovec České aerolinie, jeho dcera řídí České Centrum v Tokiu. Média se samozřejmě na nic neptají, protože jejich úkolem klást otázky nebo objektivně informovat, ale pěstovat lásku k vládě. Vládě se nelíbí že ji "zcela neprávem" kritizují zahraniční média, takže stanovuje že české média musí vlastnit Češi, a zahraniční vlastníci médií proto ČR opouštějí. Neziskovky které přijmou jakýkoliv dar od zahraniční osoby musejí nést označení "zahraniční agent" jako část názvu, Amnesty International a další neziskovky zemi proto opustily. Prezident Babiš má rekordní podporu, byť zahraniční kritici tvrdí, že kdo s prezidentem nesouhlasí, tak už se neodváží to říct ani do telefonu při průzkumu.

  Jak by se vám líbila taková ČR? Dochází vám rozdíl mezi ČR a Ruskem?