Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ruský All-in-One PC s Linuxem a MIPS od Petr Soukup - Rozdíl mezi Ruskem a ČR samozřejmě je velký....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 3. 2016 10:24

  Petr Soukup

  Rozdíl mezi Ruskem a ČR samozřejmě je velký. I když co se týče efektivity státních zakázek, tak i ČR je naprosto mimo. Často nesmyslné a technologicky špatně zvolené (stěhování nádraží, rozhledna na které není výhled, nesmyslně vedená oprava dálnice) několikanásobně předražené projekty. Vypadá to, že v Rusku organizací olympijských her vznikla opravdu obrovské plýtvání i zpronevěra. Bohužel. Ale neměli bychom si spíše zamést před vlastním prahem, když i u nás máme také jedny z nejdražších dálnic a železnic v Evropě? U nás naštěstí není možné rozkrást 50 miliard dolarů a to hlavně z toho důvodu, že v rozpočtu vůbec nejsou.

  Udo Ulfkotte napsal jednu z nejlépe se prodávajících knížku v Německu, která je všeobecně známá.
  Rozhodně neplatí, že si může říkat co chce. On tam totiž píše konkrétní případy, konkrétních médií a konkrétních zkorumpovaných novinářů. Kdyby to co píše nebyla pravda a nemohl to dokázat, okamžitě jej daná média a novináři zažalují a budou požadovat minimálně veřejnou omluvu. Ale nic takového se nestalo, o nejlépe prodávané knížce se vůbec nemluví. Hlavní média to mají prostě zakázáno. Nikdo se nesoudí, protože by velmi pravděpodobně soud prohrál a to by pak bylo těžké aby i tuhle velmi zajímavou informaci hlavní média úplně ignorovala.

  Další chyba ve Vaší úvaze vidím v tom, že si myslíte že barevné revoluce nejdou organizovat z venku. Jdou a velmi dobře. Financování "opozice" a různých rozvračečů a pochybných živlů a jejich podpora ve zkorumpovaných médiích je pro jejich úspěch naprosto zásadní. K nim se může přidat i část "normálních" lidí a revoluce je připravena.
  Nejvíce se podobných převratů nadělala USA v jižní Americe. Je o tom spousta zdrojů na internetu. Viz např. stránky podle mého názoru nejuznávanějšího žijícího vědce světa. https://chomsky.info/, který je sám Američan.

  Co se týče vražd novinářů v Rusku. Osobně vím o panu Němcovi a také se hodně mluví Litviněnkovi. To nejsou novináři. V obou případech mi přijde krajně nepravděpodobné, že by vraždy organizoval Kreml. Bez důkazu o tom melou hlavně právě ty vysoce zkorumpovaná média viz výše. O žádných dalších případech nevím.

  Pokud nějaký západem zkorumpovaný ruský novinář nebo aktivista (viz postupy, které popisuje Udo) má život těžký, je to docela pochopitelné a zasloužené. Přecijen nemáme tak přesné informace, abychom to mohli rozpoznat, jestli je jeho život těžký kvůli zkorumpovanosti nebo jen proto že někdo se snaží potlačovat opravdovou svobodu slova. Na druhé straně spousta významných lidí v Rusku bývá kritických a nijak tím netrpí.

  Bohužel svět není tak černobílý, aby Rusko byl dílo ďáblovo a Putin jejich velitel. Tento dojem vytváří prozápadní zkorumpovaná média.