Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Ruský All-in-One PC s Linuxem a MIPS od Roz - Západní sankce jsou k něčemu i dobré. V...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 3. 2016 18:22

  Roz (neregistrovaný) ---.60.broadband2.iol.cz

  Západní sankce jsou k něčemu i dobré. V Rusku dřív nebyl problém nakoupit za dolary z prodeje ropy západní technologie, kdežto dnes? Buď jsou na technologie sankce, nebo na ně nejsou ani prachy.
  Pokud bude mít tento trend pozitivní dopad na OSS, nebude to zase takový průšvih.

 • 9. 3. 2016 10:54

  BobTheBuilder

  Tak jsme tady pod minulým pokračováním Sněhurky diskutovali o tom, jak to tady bylo, když se nesmělo dovážet a všechno se muselo udělat vlastními silami. Pozitivního na tom nebylo vůbec nic a už vůbec to nevedlo k pokroku, pouze ke kopírování s čím dál větší časovou ztrátou.
  Už docela dost pamatuju, třeba jak nám ve škole říkali, že "již v roce 1970 Sovětský Svaz předhoní USA ve výrobě oceli na obyvatele". Jak ten rok 1970 minul, tak se to změnilo na oficiální "dohnat a předehnat" a to později na neoficiální "neztratit stopu".
  Světová špička jde dopředu, a je jedno, jestli něco vymyslí Smasung nebo Intel, a jestli to Intel udělá v Texasu, Singapuru nebo Izraeli. Když se od toho odříznete, skončíte v alternativním vesmíru s inzerátem typu: "Prodám ruský mobilní telefon. Zn. včetně vozíku na baterie".

 • 9. 3. 2016 11:31

  hawran.diskuse

  Časopis ABC rok 1960
  Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru.

  To všechno se promítne do každodenního života: 250 milionů tun oceli ročně (USA vyrábí současně asi 90 milionů tun), hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách, bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné nebo bezplatné turistické základny atd.

  To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět.

  Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě! V prvé větě naší poznámky jsme vlastně napsali chybu. Přečti si tu větu znovu, milý Vláďo, Květo, Přemku, i vy ostatní. Našel jsi nesprávnost? Budeš se do nového světa teprve probouzet? Jistě znáš odpověď:

  Všichni se musíme přičinit! Učit se a pracovat.

  I mimo školu ve svých pionýrských oddílech, v kroužcích i ve speciálních kolektivech. Pusťte se všichni do technické a přírodovědecké činnosti, nebojte se usilovné práce nad funkčními modely, zamilujte si pěstitelskou či chovatelskou práci v pionýrských zemědělských hospodářstvích. Velkolepá budova světa - komunistická společnost - potřebuje všestranně připravené lidi, vládnoucí elektřině, jaderné energii, složitým mechanismům, chemickým látkám, přírodě na Zemi i v kosmickém prostoru. Komunismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, kteří umějí žít v kolektivu a pro kolektiv.

 • 9. 3. 2016 13:48

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Naprostý souhlas. Rusko dnes razí soběstačnost, což jinými slovy znamená chudobu. Pěkným příkladem je Severní Korea, kde je soběstačnost národní filosofií. Těch paralel mezi Severní Koreou a Ruskem je samozřejmě víc: potlačování opozice, potlačování svobody projevu a tisku, budování kultu osobnosti, hledání vnějšího nepřítele který může za všechno špatné, a samozřejmě hledání vnitřních kolaborantů s nepřítelem (tj. jednoduchý způsob jak se zbavit opozice).

 • 10. 3. 2016 19:58

  MeeGo - no future

  Pokud považuješ počítač na 32 bitové architektuře MIPS za pozitivní, tak budiž :-)

  Západ se pomalu, ale jistě, přesouvá na 64 bitovou architekturu ARM, tak snad to dorazí jednou i do RF. Tipuji to na rok 2030 :o)