Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Velmi rychlá kryptografická hašovací funkce BLAKE3 vyšla ve verzi 1.0.0 od Filip Jirsák - No vidite ze si viete dokazat aj sam...

 • 30. 7. 2021 17:32

  Filip Jirsák

  No vidite ze si viete dokazat aj sam ze sa mylite :)
  Já jsem napsal úplně na začátku vlákna, že některé hashovací funkce jsou implementovány tak, že vrací jen referenci na objekt převedenou na číslo. Vy jste teď po mnoha komentářích objevil, že to tak doopravdy je a potvrdil jste to. To nevypadá, že bych se mýlil, když i vy jste nakonec mé tvrzení potvrdil…

  Kolizia v pripade hash funkcie je ak pre dva rozne vstupy dostanete rovnaky vysledok. Ak je referencia na stary a na novy objekt rovnaka, tak to nie je kolizia v hash funkcii.
  Ano, správně, kolize je, když pro dva různé vstupy vrací hashovací funkce stejný výstup. Takže když hashovací funkce pro dva různé objekty vrací stejný výstup, je to kolize. To, že reference ukazuje na stejné místo v paměti, je irelevantní – jsou to dva různé objekty.

  Ja som netvrdil ze nemmene nie je.
  Chtěl jste ho použít jako vstup do hashovací funkce.

  Tak sa spytam este raz, ktory udaj okrem rc, je u osoby z najvecsou pravdepodobnostou nemenny?
  Datum narození, rodné jméno a příjmení, místo narození.

  Nemam, to vy len trolite a uz sa do toho pekne zamotavate :D
  Já se do ničeho nezamotávám. To vy tu vymýšlíte nesmysly jako že rodné číslo je hodnota, zatímco GPS souřadnice jsou reference.