Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Velmi rychlá kryptografická hašovací funkce BLAKE3 vyšla ve verzi 1.0.0 od Filip Jirsák - Ta funkcia vracia referenciu a nie hash. Ta funkce...

 • 30. 7. 2021 18:46

  Filip Jirsák

  Ta funkcia vracia referenciu a nie hash.
  Ta funkce vrací hash. Poznáte to například tak, že si otevřete tu stránku na Wikipedii, kterou jste linkoval a stále ještě nečetl, budete procházet jednotlivé požadavky na hashovací funkce a odškrtávat si, zda je funkce Enum.hashCode() splňuje. Až dojdete na konec seznamu požadavků, zjistíte, že jste si odškrtal všechny požadavky, že tudíž funkce splňuje všechny požadavky na hashovací funkci tedy je to hashovací funkce.

  Kolizia teda vznikla este pred pouzitim tzv. hash funkcie.
  Nevzniká. Vstupem té hashovací funkce jsou dva různé objekty.

  Je vseobecne uznavane ako jednoznacne identifikujuci udaj.
  Naštěstí pouze lidmi, kteří se v problematice neorientují.

  Uz vidim ako prave vam predklada kazdy overenu kopiu rodneho listu aby ste z tych udajov mohol vytvorit hash. Vacsina vas posle spatky do dob normalizacneho temna a odide tam kde bude stacit doklad s rodnym cislom.
  Ptal jste se na neměnné údaje identifikující konkrétní osobu. Tak jsem vám uvedl údaje, které se používají v systémech, které se musí umět vyrovnat s tím, že rodné číslo není ani unikátní identifikátor ani neměnný identifikátor.

  Referencia ale je umiestnenie objektu v ramci pamate VM. Toto umistnenie nie je nemenne. Neviem ako java, ale predpokladam ze to bude rovnako umoznuje objekt realokovat. Napr string, ak k nemu pridavate znaky a nestaci mu alokovane miesto tak je bud realokovany alebo sa na pozadi vytvori nanovo a do neho sa povodny string nakopiruje. Stale to bude ten isty objekt, akurat sa zmeni referencia nan.
  To je přesně ono. Nevíte, ale děláte z toho dalekosáhlé závěry. Miliony lidí na světě to používají špatně, nikdo si toho nevšiml, až vy, který o tom nic nevíte, jste objevil, že to vlastně vůbec nefunguje.

  Mozete si to predstavit ako domceky.
  Rozdíl mezi znalostmi, které tu předvádíte, a mými znalostmi, jste odhadl správně. Jenom máte špatně znaménko.