Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Velmi rychlá kryptografická hašovací funkce BLAKE3 vyšla ve verzi 1.0.0 od dw - Precital ste si tu vetu celu? Ano, četl. Sice...

 • 30. 7. 2021 23:13

  dw

  Precital ste si tu vetu celu?
  Ano, četl. Sice jste to přeložil, ale evidentně to stále nechápete. Vycházíte totiž ze svých mylných představ o tom, co je hashovací funkce a jak funguje JVM.

  Definicia hashovacej funkcie nie je zavisla na nejakej jave. Nie je zavisla od ziadnej konkretnej implementacie.

  RC patri do kategorie osobnych udajov ktore identifikuju osobu jednoznacne.
  Zjistěte si, co znamená slovo „jednoznačně“. Když mají dvě osoby stejné rodné číslo, nemůže rodné číslo identifikovat osoby jednoznačně.

  Tak hadam neskor narodeny obcania maju uz RC jedinecne (nepredpokladam ze software pre evidenciu obyvatelstva spachali nejake lopaty, i ked jeden nikdy nevie). Ti skor narodeny budu tiez figurovat v evidencii obyvatelstva, takze zrejme duplicity v RC, su v dnesnej dobe nerealne... Nejake duplicity sa realne mozu objavit az v roku 2054, do vtedy sa alezrejme najde nejake riesenie. I ked kolko ludi sa pri dnesnom zdravotnictve dozije 100 rokov?
  Preto zakon zrejme povazuje RC za jedinecne a ma pravdu.

  Evidentně jste začal tušit, že vám teče do bot, takže se z toho zkoušíte vykroutit. Bla bla bla... To řešení je prosté – nevíte, jak funguje JVM. A nevíte, co jsou hashovací funkce.

  K tomu aby som vedel ake poziadavky su kladene na hash funkcie nepotrebujem vediet ako funguje JVM. Tvrdenie ze neviem ako funguju hash funkcie v suvislosti s tym ze neviem do detailu ako funguje JVM, je argumentacny fail.

  Pro vaši informaci, Kotlin/JVM běží také nad JVM.

  Nemusi, hladajte kotlin native. Myslim ze nebude trvat dlho a v niektorej z buducich verzii sa uz dalvik neobjavi.

  Ale když si myslíte, že umíte Python, podívejte se, jak je hashovací funkce implementována v Pythonu – konkrétně na implementaci SipHash.

  Ktoru konkretnu vlastnost kladenu na hash funkciu SipHash nesplna?

  Uživatel dw ničemu nerozumí, ale nedokáže to poznat, protože ničemu nerozumí. C.B.D.

  Preco je obdobny vas nazor irelevantny som vam uz zdovodnil. Toto je len vas dalsi argumentacny fail - argumentum ad hominem. To ze som pouzil podobne tvrdenie na vas, ma svoj dovod: pricasto pouzivate Argumentum ad lapidem.