Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Velmi rychlá kryptografická hašovací funkce BLAKE3 vyšla ve verzi 1.0.0 od Filip Jirsák - Definicia hashovacej funkcie nie je zavisla na nejakej...

 • 31. 7. 2021 10:19

  Filip Jirsák

  Definicia hashovacej funkcie nie je zavisla na nejakej jave. Nie je zavisla od ziadnej konkretnej implementacie.
  Definice slouží k tomu, že vezmete nějaký objekt, porovnáte ho s definicí – a pokud definici naplňuje, víte, že ten objekt můžete nazývat tím jménem odpovídajícím definici. Takže vezmete Javovskou funkci Enum.hashCode(), zjistíte, že splňuje všechny požadavky na hashovací funkci, tudíž to je hashovací funkce.

  Ti skor narodeny budu tiez figurovat v evidencii obyvatelstva, takze zrejme duplicity v RC, su v dnesnej dobe nerealne...
  Jak už je dobrým zvykem, to, co vy považujete za nereálné, ve skutečnosti existuje. Ano, v evidenci obyvatel jsou duplicitní rodná čísla, protože se duplicitní rodná čísla šmahem neměnila všem, mění se jenom když o to dotyčný požádá.

  Preto zakon zrejme povazuje RC za jedinecne a ma pravdu.
  Opět se mýlíte. A to by stačilo si ten zákon přečíst. Ale i to je na vás moc složité a tak raději plácáte nesmysly. Zákon totiž explicitně vyjmenovává důvody pro změnu rodného čísla a mezi nimi výslovně uvádí duplicity.

  K tomu aby som vedel ake poziadavky su kladene na hash funkcie nepotrebujem vediet ako funguje JVM. Tvrdenie ze neviem ako funguju hash funkcie v suvislosti s tym ze neviem do detailu ako funguje JVM, je argumentacny fail.
  Opět polemizujete s něčím, co jsem nenapsal. Ve skutečnosti v tomto případě nevíte dvě věci – za prvé nevíte, jaké jsou požadavky na hashovací funkci. Takže o hashovacích funkcích v Javě nebo Pythonu, které splňují požadavky na hashovací funkci, tvrdíte, že to hashovací funkce není. Za druhé nevíte, jak funguje JVM, takže tvrdíte, že funkce Enum.hashCode() nesplňuje ani požadavky Java Collections API na funkci hashCode(), na kterém závisí implementace např. HashSet a HashMap.

  Nemusi, hladajte kotlin native.
  Nevystupoval vy jste tu dříve pod přezdívkou „j“? To byl také expert, který ať napsal co napsal, bylo to vždy špatně. Kotlin má tři varianty: Kotlin/JVM (nejstarší), Kotlin/Native a Kotlin/JS. Já schválně napíšu Kotlin/JVM, aby každý prvok pochopil, o čem přesně je řeč. Ale vám to stejně nedojde.

  Ktoru konkretnu vlastnost kladenu na hash funkciu SipHash nesplna?
  Vlastnosti kladené všemi ostatními na hash funkce splňuje všechny. Nesplňuje ovšem vaši pomýlenou představu o determinitě, protože se chová podobně, jako javovské hashCode – pro objekt reprezentující stejnou entitu při různých bězích vrací různé hodnoty.

  Preco je obdobny vas nazor irelevantny som vam uz zdovodnil.
  Cha cha. V každém vašem komentáři rozšíříte okruh nesmyslů, které jste napsal. Nevyvrátil jste jedinou věc, kterou jsem napsal já. Důvod, proč si stále myslíte, že máte pravdu, je jediný – odmítáte si informace ověřovat. Stejné to bude i s tímhle komentářem. Napsal jsem, co je v zákoně o rodných číslech. Vy si ten zákon ale nepřečtete a budete dál trvat na svém. I kdybych vám dal odkaz na zákon a konkrétní paragraf, stejně si to nepřečtete. I kdybych vám dal prolink, na který stačí kliknout, aby se vám ten konkrétní paragraf zobrazil, stejně si to nepřečtete a budete trvat na svém. To není žádný diskusní faul ad hominem, protože s vámi není žádná diskuse, protože vy nejste diskuse schopen. Vy prostě jakékoli argumenty ignorujete. Což opět uvidíme na dalším vašem komentáři, ke nebude žádná omluva, že jste si to nastudoval a mýlil jste se jak s neměnností rodných čísel tak s jejich unikátností. Nebude tam žádná omluva, že jste se mýlil a Kotlin/JVM je něco jiného, než Kotlin/Native. Budou ta, zase jen další vaše výmluvy a nesmysly.