Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Velmi rychlá kryptografická hašovací funkce BLAKE3 vyšla ve verzi 1.0.0 od dw - Definice slouží k tomu, že vezmete nějaký objekt,...

 • 31. 7. 2021 22:41

  dw

  Definice slouží k tomu, že vezmete nějaký objekt, porovnáte ho s definicí – a pokud definici naplňuje, víte, že ten objekt můžete nazývat tím jménem odpovídajícím definici. Takže vezmete Javovskou funkci Enum.hashCode(), zjistíte, že splňuje všechny požadavky na hashovací funkci, tudíž to je hashovací funkce.

  Takze podla vas ak referencia splna vacsinu vlastnosti hashu tak referencia je hash? Tento argumentacny klam je unahlene zobecnenie. Rovnako mozete tvrdit ze ak uhorka splna vlastnosti dilda, tak uhorka je dildo. Nie, stale je to uhorka.

  Ti skor narodeny budu tiez figurovat v evidencii obyvatelstva, takze zrejme duplicity v RC, su v dnesnej dobe nerealne...
  Jak už je dobrým zvykem, to, co vy považujete za nereálné, ve skutečnosti existuje. Ano, v evidenci obyvatel jsou duplicitní rodná čísla, protože se duplicitní rodná čísla šmahem neměnila všem, mění se jenom když o to dotyčný požádá.

  Aka je pravdepodobnost takehoto vyskytu? Vadia niecomu tieto extremne male odchylky? Pre ulozenie v db staci dostatocne dobra dekompozicia, ktora vyriesi aj problem ze osoba moze mat viacero RC (zmena pohlavia, cuzdinec a podobne). Formalne je to jednoznacny identifikator. Alebo inak, kolko krat sa vam stalo ze pri importe do db nastal konflikt primarneho kluca? Vylucuje to preto primarny kluc ako jednoznacny identifikator? Vasu odpoved by som klasifikoval ako statisticky sylogismus.

  Preto zakon zrejme povazuje RC za jedinecne a ma pravdu.
  Opět se mýlíte. A to by stačilo si ten zákon přečíst. Ale i to je na vás moc složité a tak raději plácáte nesmysly. Zákon totiž explicitně vyjmenovává důvody pro změnu rodného čísla a mezi nimi výslovně uvádí duplicity.

  Zakon 133/2000 Hlava III § 13 odstavec 1 a odstavec 6. Znova mi odporucate prestudovat si nieco co sam neovladate.

  K tomu aby som vedel ake poziadavky su kladene na hash funkcie nepotrebujem vediet ako funguje JVM. Tvrdenie ze neviem ako funguju hash funkcie v suvislosti s tym ze neviem do detailu ako funguje JVM, je argumentacny fail.
  Opět polemizujete s něčím, co jsem nenapsal. Ve skutečnosti v tomto případě nevíte dvě věci – za prvé nevíte, jaké jsou požadavky na hashovací funkci. Takže o hashovacích funkcích v Javě nebo Pythonu, které splňují požadavky na hashovací funkci, tvrdíte, že to hashovací funkce není. Za druhé nevíte, jak funguje JVM, takže tvrdíte, že funkce Enum.hashCode() nesplňuje ani požadavky Java Collections API na funkci hashCode(), na kterém závisí implementace např. HashSet a HashMap.

  Uz som vam dokazal ze tuto problematiku mam na rozdiel od vas nastudovanu dobre. Vy tu dokazujete ze Enum.hashCode vracia hash. Pritom tato funkcia vracia referenciu ktoru dostane na vstupe. Funkcia fn(a)==a nie je hash funkciou ai omylom.

  Nemusi, hladajte kotlin native.
  Nevystupoval vy jste tu dříve pod přezdívkou „j“? To byl také expert, který ať napsal co napsal, bylo to vždy špatně. Kotlin má tři varianty: Kotlin/JVM (nejstarší), Kotlin/Native a Kotlin/JS. Já schválně napíšu Kotlin/JVM, aby každý prvok pochopil, o čem přesně je řeč. Ale vám to stejně nedojde.

  dw: Google v androide nahradilo javu kotlinom, fj: kotlinbezi nad jvm, dw: nemusi, hladajte kotlin native, fj: viz kurziva vyssie... Ak v tom mate taky ozaj uzastny prehlad, tak by ste mohol vediet ze 1) na androide bezia aj native aplikacie 2) jvm v skutocnosti v androide nie je, ale ART kompiluje jvm bytecode aplikacie.

  Ktoru konkretnu vlastnost kladenu na hash funkciu SipHash nesplna?
  Vlastnosti kladené všemi ostatními na hash funkce splňuje všechny. Nesplňuje ovšem vaši pomýlenou představu o determinitě, protože se chová podobně, jako javovské hashCode – pro objekt reprezentující stejnou entitu při různých bězích vrací různé hodnoty.

  Tuto vlastnost moze mat ktorakolvek hash funkcia, staci data pred pouzitim hash funkcie posolit, sol moze byt odvodena od pid. Ak v ramci jedneho procesu ulozite objekt o cache, dealokujete ho a po case ho vyberiete z cache tak ani omylom nebude mat rovnaku referenciu. Preto je hashCode nedeterministicke, nie pre to ze obsahuje zdanlivo nahodny prvok. Btv, zase prekrucate to co som napisal, na to som obzvlast haklivy, zacinamsi to brat dost osobne.

  posledny odstavec - nebudem linkovat, kto che si dristy precita

  Ste zbytocny trol, ktory si mysli ze svoje nedostatky vo vedomostiach obkeca. To mozete skusat trebars na studentky. A zacima mat obavu ze s vasim programovanim je to podobne. Nejako tu spatlaninu obkecame, ved zakaznik tomu nerozumie... Az sa najde niekto kto tomu rozumie.

  31. 7. 2021, 22:43 editováno autorem komentáře