Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Sailfish OS pro Sony Xperia X se blíží, bude stát 50 eur od . . - Zapomeňme, že to člověk chce používat jak mobil,...

 • 28. 8. 2017 14:16

  . . (neregistrovaný) ---.aoj.io

  Zapomeňme, že to člověk chce používat jak mobil, s argumenty od "Neviditelný" souhlasím a z tohoto pohledu je opravdu polofunkční. K tomu obsahuje několik bezpečnostních problémů, které bude drahé vyřešit.

  Na androidu chybí kompletně glibc, to výrazně znesnadňuje vlastní kompilování jakýhkoliv aplikací. Díky tomu, že všechny aplikace běží v VM Dalvik, není možná s nimi přímá komunikace, ale je nutné jít cestou java API a je to ve výsledku dost složité.

  U jolly si mohu jednoduše postavit aplikaci, která snadno (stejně jako na linuxu) pracuje s ostatními aplikacemi, spouští je a provádí s nimi operace. Stejně tak tam mám dostupné nástroje, které znám z linuxu, strace, nagois skripty, read only mount FS, nfs, ldap, krb5 atd. atd. Pro vlastní hraní nebo experimenty (PoC) se dá velice snadno integrovat s ostatními systémy.

  Já si třeba z jedné Jolly udělal LTE/WIFI/Ethernet modem se stavovým FW a IDS/IPS na cesty. Což chápu, je to trošku daleko od původního záměru, mít další operační systém...