Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Samsung chce 576Mpix snímač pro smartphony již v roce 2025 od ... - Na Sigma foťáky fotím dlouhodobě, Merrill a SD14...

  • 9. 9. 2021 13:15

    ...

    Na Sigma foťáky fotím dlouhodobě, Merrill a SD14 má plný počet pixelů pro každou barevnou složku, u Quattro (čip je označován jako Feveon X3) mají dvě vrstvy nižší rozližení, pouze červená má plné). Poté tady je spousta CCD snímačů zejména v černobílém provedení, které mají plné rozlišení a barvy se získávají různými filtry před objektivem, např. v astronomii tohle hodně frčí.

    Ano, problém je, že u těch mobilů s 500Mpix to znamená řádově méně informací. Oni vlastně tuhle srandu s Mpix dělají primárně pro to, aby získali aspoň 12Mpix informací a mohli z toho interpolovat aspoň 20Mpix snímek a lidé byli spokojení. Osobně bych právě neřešil ten počet Mpix, protože to je spíše imaginární číslo, které nedokážeme jednoduše promítnout do výsledného snímku.

    Zrcadlovky třeba rádi dělají pixel shifting, kdy posouvají snímač mezi snímky o kousek vedle, tím také virtuálně zvyšují rozlišení snímače a cíl je jediný, získat více informací, snížit množství šumu, aby výsledná fotka byla věrohodnější.