Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Samsung přestal platit Microsoftu výpalné, ten se brání žalobou od Lael Ophir - Chudáci maličké firmy jako Samsug, HTC, Onkyo, Acer,...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 8. 2014 10:12

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

    Chudáci maličké firmy jako Samsug, HTC, Onkyo, Acer, ViewSonic, Samsung, Compal, LG, Pegatron, Sharp, Nikon, Foxconn, ZTE, Huawei a další si nemohou dovolit pár tisíc dolarů na právníka, který jim řekne, jestli mají platit nebo jít k soudu :). Všimněte si, že ani Samsung v současném sporu s MS netvrdí, že by byly patenty neplatné.

    V čem jsou ty poplatky nesmyslné? MS vlastní patent, výrobce ho porušuje, a MS chce peníze. Mě to dává celkem dobrý smysl. Pokud výrobce patent neporušuje, ať jde k soudu. Za ty částky, které platí MS, si výrobci mohou dovolit zatraceně dobré právníky. Problém je zjevně v tom, že když je patent platný a výrobce ho porušuje, tak to nezachrání ani nejlepší právník.

    BTW podle všeho netušíte, že licencování patentů je naprosto běžné ve většině průmyslových odvětví. Při výrobě *hloupého* mobilu nutně musíte licencovat desítky či stovky patentů. Podobně při výrobě automobilu, řady typů baterií atd.