Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Samsung přestal platit Microsoftu výpalné, ten se brání žalobou od Lael Ophir - Nevšiml jsem si, že by zdejší diskutéři psali...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 8. 2014 16:24

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  Nevšiml jsem si, že by zdejší diskutéři psali o portu Steamu (tedy DRM) na Linux jako o negativu. Naopak tomu tleskají.

  Patenty obecně umožňují firmám profitovat z R&D (to jsou ty myšlenky, které tam podle vás nejsou). Pokud jsem si všiml, tak v Googlu převedli dost málo inovace. Vzali existující kernel, ukradli Sunu Javu, nad to postavili kopii GUI iPhonu, a nechávají to celé "vylepšovat" výrobce (čtěte: zmršit UI a nacpat telefon clipplewarem). Výsledkem je věčně neplynulý systém s hromadou bezpečnostních děr, které na existujících telefonech už nikdo neopravuje. Ale je to zdarma, takže na to asijští výrobci slyší. Kde je podle vás ta inovace?

  BTW zkuste si založit automobilku nebo začít s výrobou letadel, a tvrdit že nebudete platit za patenty, protože jejich držitelé se na stavbě vašeho automobilu nebo letadla nepodíleli ani jedním šroubkem :). Nebo vyrábět hloupé telefony a ignorovat patenty, protože nechcete aby peníze zákazníků tekli do kapes lidem, kteří ty telefony nestaví - úplně stejně skončíte u soudu. Za patenty se prostě platí prakticky v každém průmyslovém odvětví, je to normální a je to správně.

  A znovu opakuji, že ani Samsung v současném sporu s MS nezpochybňuje platnost patentů.

  To že nejsem součástí komunity uživatelů Linuxu nevnímám jako negativum. Naopak mi to umožňuje vidět věci, které vám náboženství a aktivismus bohužel zamlžují.