Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Samsung přestal platit Microsoftu výpalné, ten se brání žalobou od Lael Ophir - Ad "Windows 8 uz druhy mesic klesaji" -...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2014 13:07

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  Ad "Windows 8 uz druhy mesic klesaji" - o kolik, podle kterého zdroje? Tady na rootu byla zmínka o číslech od netmarketshare.com, kde Win8 mezi květnem a červencem propadly o "závratných" 0.16%. Jenže chytří vědí, že jde o statistiky přístupu na web, a ty nedávají dvakrát přesný obrázek. Podle statcounter.com Win8 v tom samém období posílily o 0.82% - to by ovšem jako zprávička na rootu nevypadalo dobře :D. Klidně si čísla ověřte.
  http://www.root.cz/zpravicky/windows-xp-pouziva-25-uzivatelu-windows-8-zazily-prvni-propad/
  http://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=11&qpcustomb=0
  http://gs.statcounter.com/#desktop-os-US-monthly-201402-201407

  Navíc MS může být celkem jedno, jestli uživatelé jedou Win7 nebo Win8 - hlavně že je to od MS. Například údajně nejprodávanější OS do firem - ChromeOS - má podle statcounter.com jen 0.56%. A to j zcela závislý na inetu. Nikomu na rootu to samozřejmě nepřijde divné.

  Ad Google se stara, zapojuje se aktivne do rozvijeni teto platformy, je to symbioza - samozřejmě, tak to dělají všichni zhruba od té doby, co je to naučil MS. Před MS tahali vývojáři a výrobci zařízení za slabší konec provazu.

  Ad Macro$hit jen parazituje, je to proste uplne smesne, on se snazil se svym windows phone a neuspel - WP mají v Evropě 8.8%, v řadě zemí jsou na dvojciferných procentech a na řadě trhů (včetně ČR) předstihly iPhone. Mohlo by to být lepší, ale neviděl bych to jako katastrofu.
  Ad [MS] vydelava vic na poplatcich od konkurentu - to je možné. A? Konkurenti platí za patenty, jako v každém jiném průmyslu. Řada firem vydělává na patentech víc než na výrobě.

  Ad Radost se na [Google] divat - jo, stejná radost jako číst Orwellovo dílo Nineteen Eighty-Four :D

  Ad patent na dvojklik - opakuji že MS nemá patent na dvojklik. Patenty které má jsou schválené, a kdokoliv z konkurentů je může napadnout. Zjevně do toho nešel ani ten Samsung.