Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Samsung přestal platit Microsoftu výpalné, ten se brání žalobou od Lael Ophir - Jestli se auta ovládají stejně nebo tankují stejný...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 8. 2014 16:23

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  Jestli se auta ovládají stejně nebo tankují stejný benzín, to není v daném srovnání vůbec relevantní. Relevantní je to, že automobilky (a nejen ony) uzavíraly s partnery naprosto běžně exkluzivní smlouvy. MS dělal totéž co ostatní. "Provinil" se jen úspěchem.

  O nesmyslnosti opatření DoJ svědčí to, že browser zdarma se dneska dodává snad s každým OS. A o nemyslnosti opatření EU svědčí to, že vynucené Windows edice "N" si koupilo jen pár zákazníků, kteří podle všeho kliknuli v eshopu na špatnou položku :). Ale příspěvek do rozpočtu se počítá. Když má stát (resp. EU) možnost uvalit na firmu "daň z úspěchu", zjevně té příležitosti využije.

  BTW IT průmysl si zatáhnutím MS před soud zadělal na veliký problém. Milton Friedman to tehdy komentoval jako sebevražednou tendenci IT businessu, která povede k daleko větší regulaci. A koukněte se na dnešní stav: vlády tahají před soud jakoukoliv úspěšnou IT firmu, kecají IT firmám do smluvních podmínek které uživatelé odsouhlasili, na internetu filtrují porno, nevhodné zprávy a kdo ví co ještě, a špehují úplně všechno. Teď už nezbývá než poslat velkou zdravici těm, kdo pozvali vlády do původně velmi svobodného IT. Za čas se možná dočkáme i regulace barvy ikonek :)
  http://www.cato.org/sites/cato.org/files/serials/files/policy-report/1999/3/friedman.html