Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Samsung přestal platit Microsoftu výpalné, ten se brání žalobou od Lael Ophir - Ad Bla bla bla, stejné nesmysly jako v...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 8. 2014 19:07

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

    Ad Bla bla bla, stejné nesmysly jako v té předchozí diskuzi - mě vaše názory také přijdou nesmyslné, ale místo abych je takhle shazoval, raději se bavím věcně. A věřím že i vy máte na víc, než na "bla bla bla".

    Jak to popisujete, jde vám zřejmě o motivaci. Proč myslíte, že měli exkluzivní smlouvy ty automobilky? Samozřejmě proto, aby jim konkurence nelezla do zelí. U automobilek se to vyřešilo změnou zákonů. U MS se to vyřešilo tučnou "speciální daní", a to podle mě jen proto, že je dostatečně úspěšný, a stát viděl možnost přijít k penězům.

    A je samozřejmě otázkou, jestli to zrušení exkluzivity je dobrý nápad. Výrobci PC argumentovali tím, že chtějí na počítače předinstalovávat Javu a Netscape (resp. Firefox), protože to zákazníci chtějí. MS argumentoval tak, že nakonec nemá kontrolu nad SW který na PC skončí, a je to špatně. Výsledek? Když si dneska koupíte PC, nejspíš bude obsahovat spoustu cripplewaru. Typické jsou trial verze extrémně pomalých antivirů a podobné vychytávky. Takhle si zákazníci tu svobodu pro výrobce PC asi nepředstavovali.