Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Samsung přidal blokovač reklam do prohlížeče pro Android od Libor Šedivý - Představujete si to moc jednoduše. Když vám přinesou...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 2. 2016 14:35

    Libor Šedivý

    Představujete si to moc jednoduše. Když vám přinesou oběd, tak asi těžko řeknete, prosím, odeberte tuto slaninku a o rýži též nemám zájem. Ponižte mi o to, prosím, cenu. Reklama je "cena", kterou platíte za prohlížení obsahu. Většinou autor musí vynaložit jisté úsilí, aby vám mohl obsah naservírovat. Takže já ctím pravidlo - ber celé nebo nic. Případně beru formou routu - zaplať a vem si co chceš. To je fér.

    Tvrzení, že použití adblocku není krádež, je chabé. Je mi líto. Ale ještě jednou jsem si přečetl názor a nechápu jej. ;) Vy tu mluvíte o tom, že zaplatíte za celý oběd, ale vybíráte si jen něco. Jenže... jak to můžete srovnávat, když jste nezaplatil za vstup na stránky, když autor si přeje získávat od vás peníze přes reklamu (byť nepřímo)? Vy vlastně okradete autora tím, že si nezobrazíte reklamu. Tedy krádež a hotovo. O nic jiného nejde. Jde jen o prachsprostou a odsouzeníhodnou krádež. Pokud takto na web chodíte často, viděl bych to i jako skutkovou podstatu trestného činu, kdy dotyčného okradete o více než 5000 Kč. Ale to byste na ten web musel chodit opravdu často. Proto to provozovatelé řeší jinak než soudně. V této zemi právo moc nefunguje. Duševní vlastnictví tu nikomu nic moc neříká.