Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Samsung ukončil projekt Linux on DeX, Linux na telefonech nebude od Vít Šesták - Na jednu stranu celkem souhlas. Na druhou stranu,...

 • 21. 10. 2019 9:37

  Vít Šesták

  Na jednu stranu celkem souhlas. Na druhou stranu, pokud jde o scénář, kdy desktopovou aplikaci provozuju jen v desktopovém módu, problém až tak nevidím. Třeba nějaké IDE – na telefonu si moc vývoj představit neumím. Zřejmě i z toho důvodu na Android ani nejsou moc použitelné nástroje.

  Používat by to šlo asi takto:

  * Věci, které má smysl používat na mobilu, budou nejspíš mít aplikaci pro Android. Otázka je, jak bude přizpůsobená na počítačový mód. Trochu naděje bude, když bude k dispozici pro tablet.
  * Věci, které nemají smysl používat na mobilu, dost možná nebudou mít aplikaci pro Android. (I když samozřejmě mohou.) Tady má spíše smysl využít LXD.

  Takto mi to dává smysl. Pro svoje účely to nejspíš nepoužiju, protože mám určité nároky (Qubes OS, hodně RAM) a trochu to kazí Docker, který se váže na architekturu CPU (typicky x86/x64), ale pro méně náročné uživatele – proč ne?