Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Sedm nejčastějších důvodů proč ne Linux od cleb - Konkrétní případ? Upřímě řečeno, například kubuntu padá kvůli...

 • 5. 5. 2009 13:24

  cleb (neregistrovaný)
  Konkrétní případ? Upřímě řečeno, například kubuntu padá kvůli každé maličkosti, přesně jako win 98. Nepamatuju si moc konkrétních případů, jen z poslední doby si pamatuju, že mi např. supertux, když jsem ho zkoušel hrát, shodil celý systém. Ale to by byla maličkost.
  Nebo třeba ve většině programů nejde zvuk, když je zaplý amamrok. Proč? Je to nutné? Windows tohle pokud vím nedělá. Dalším nedostatkem je to, že není např. možné mít více než 4 rozložení klávesnice. Navíc některé programy nastavené rozložení klávesnice ignorují - například všechny programy co používají SDL.
  Některé programy po sobě občas nevrací rozlišení, wifi občas shazuje systém, a takhle bych mohl pokračovat docela dlouho.
  S tou rychlostí je to asi dost subjektivní, ale například všechny GTK aplikace se mi zdají hrozně pomalé.
  Prostě je sice moc hezké, že se díky X window systému dají např. spouštěd grafické programy přes síť, ale mě nijak neuchvátil a doufám, že se časem KDE naučí chodit bez něj (kdysi jsem viděl nějaké zprávy, že QT chce začít nějakým způsobem obcházet X).
  Nechci tím hanit linux. Díky KDE ho používám rád. Ale to, že je lepší než windows, je dost odvážné tvrzení.

  To s tím 7 zipem byl pokus o ironii, protože autor příspěvku nade mnou dělal, jako by 7-zip byl základní součástí widlí.