Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Seminář ke způsobům zadávání v oblasti software a konzultace k projektu od Filip Jirsák - Google to provozuje tak, že je to pro...

  • 7. 12. 2018 7:15

    Filip Jirsák

    Google to provozuje tak, že je to pro uživatele i tvůrce formuláře zadarmo. A zrovna v případě těch formulářů Google data nijak neanalyzuje.

    Ne, za X mega se to nevejde do ceny, cena by se musela o to zvýšit. A opět by to kde kdo kritizoval (kdyby to zjistil), a v tomto případě oprávněně, protože ta funkcionalita by se použila jen velmi výjimečně.

    Vy si to představujete jako v soukromém sektoru, kde nejsou až nesmyslné požadavky na veřejné zakázky. Tady by tu funkcionalitu musel někdo poptat, zadat, odsouhlasit návrh řešení a následně akceptovat. Tím pádem z toho zase plynou i náklady na straně dodavatele, který to musí analyzovat, implementovat, zkontrolovat, že to splňuje zadání. Kdyby cokoli z toho bylo špatně, nebo se jen zdálo, že by to mohlo být, bude se kvůli tomu někdo odvolávat na ÚOHS atd. Zapomeňte na nějaké jednoduché zadání per huba „chtěli bychom něco jako“ a implementaci vystřiženou za den jen tak bokem. Jsme v ČR, tady se musí na veřejných zakázkách šetřit, ať to stojí co to stojí.