Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Šest aplikací na analýzu využití disku od treebeard - Ľudia zbožňujú zbytočné programy. V ľubovoľnom správcovi súborov...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 2. 2009 12:52

  treebeard (neregistrovaný)
  Ľudia zbožňujú zbytočné programy. V ľubovoľnom správcovi súborov si zoradím súbory podľa veľkosti a ručne preklikám tých pár adresárov, ktoré prichádzajú do úvahy na premazanie. Výhodou je, že akonáhle niečo nájdem, môžem aj mazať. Plus môžem použiť nejaké nástroje na hľadanie duplikátov, mazanie dočasných súborov a p.
  Ale niečo takéto? Načo?
 • 10. 2. 2009 13:25

  anonymní
  Když něčemu nerozumíte,tak se k tomu laskavě nevyjadřujte.

  BTW nejste to náhodou Vy,co se na jiném místě tohoto serveru podivoval,že aspoň někdo ocenil možnosti Windows a ještě si stěžoval,že někteří lidé v komunitě se neumí chovat a říkají,že Win jsou na nic?Tak ze sebe laskavě nedělejte idiota a neprojevujte se se stejným chováním jen v opačném gardu.

  K článku : Používám pouze df a find,takové ty koláče mi příjdou nepřehledné a nečitelné.Na Windows klasický průzkumník případně v cmd dir s přepínači.
 • 10. 2. 2009 13:28

  František Koudelka (neregistrovaný)
  To, že tento typ aplikace nevyužijete neznamená, že jsou úplně žbytečné. Seřazení podle velikosti mi na první pohled nevypoví o struktuře využitého prostoru uvnitř adresáře. Navíc grafická forma je na první pohled přehlednější.

  Je to asi jako zatracovat čárové grafy a vyzdvihovat, že z hordy čísel to přece taky uvidím.
 • 10. 2. 2009 13:33

  treebeard (neregistrovaný)
  Tie súbory v tom adresári nie sú uložené v takej štruktúre, akú ukazuje ten graf.
  A informácia, ktorú mi to grafické zobrazenie dá,nie je príliš užitočná - nikto nečistí disk tak, že zmaže najväčšie alebo najpočetnejšie súbory. Zmaže len tie,ktoré nepotrebuje.
 • 10. 2. 2009 14:01

  František Koudelka (neregistrovaný)
  Pokud mám složitější strukturu, kde mám například audio nebo video roztříděné podle žánru a chci data vypálit na CD/DVD a nechci v tom mít maglajz. tak mi bohatě stačí jednou za čas shlédnout grafickou reprezentaci a vím na čem jsem. Pokud bych musel složitější strukturu procházet a sledovat velikosti jednotlivých adresářů, tak mi to bude trvat řádově dýl.

  Jak kdo čistí disk je snad každého věc. V prvé řadě záleží, jak má data roztříděna a podle toho si zvolí jak reprezentovat zobrazení využití disku.

  Existuje více způsobů využití. Nicméně neexistuje ani jeden důvod proč by měly být úplně kničemu. Nebo snad to, že nechováte kočku a nemáte důvod ji chovat znamená, že by se měly s okamžitou platnotí všechny kočky postřílet?

  btw: a nebo tu trollujete kvůli tomu, že jde o linuxový SW o kterém nevíte že existuje win alternativa ?
 • 10. 2. 2009 14:20

  nobody (neregistrovaný)
  Existuje, od sysinternal ktere musel MS koupit aby mel nejake pouzitelne utility na spravu OS.

  Ted teprve zacne to prave peklo, sejdou se vsichni trollove a zacnou oslavovat diskview nebo jak se ta vec jmenuje :-)
 • 10. 2. 2009 14:28

  treebeard (neregistrovaný)
  Ako som už napísal, existuje win alternatíva, neviem, či kvalitatívne porovnateľná, nezaujíma ma, ale existuje...
  Ak nechovám mačku, mám asi vždy právo sa vyjadriť, že chov mačiek je IHMO zbytočný alebo nehumánny (hoci toto si nemyslím). O postrieľaní by som asi hovoriť nemal, tak ako ani tu netvrdím, že sa má vývoj týchto programov zakázať. Ale mám právo povedať, že sú to len hračky.

  Vaše argumenty ma zatiaľ nepresvedčili, umožňujú mi tie programy priamo zo svojho zobrazenia vypáliť alebo zmazať, čo chcem? Podľa mňa mi informácie, že moje MP3 zaberajú 22% disku, pri vypaľovaní nepomôžu. Musím len vo vypaľovacom naklikať toľko z nich, koľko sa mi na médium zmestí. Veľkosť adresárov detto. V skutočnosti ju viem, takže ma informácia z tohto programu neprekvapí. Mám predstavu, koľko zaberá obrázok s môjho digiťáku, a aj vidím, koľko miesta mi ubudne po stiahnutí CF karty na disk. Viem, koľko asi zaberajú MP3 a že ich nemôžem ukladať donekonečna. Viem, že PDF (odborné články a časopisy) sú menšie, ale ak sú ich stovky, tiež niečo zaberú a občas ich treba pretriediť. A viem, že filmy nesťahujem, takže najväčšiemu žrútovi priestoru sa vyhýbam.
 • 10. 2. 2009 15:08

  Ash (neregistrovaný)
  Člověče vy máte ale problém. A váš problém vidím v tom, že chcete nástroje, které jsou k něčemu určené, používat k něčemu jinému. Jako například v plastové odměrce na vodu byste tu vodu chtěl vařit a podobně, místo abyste použil varnou konvici.

  Od nástroje pro vizualizaci zaplnění disku neočekávám, že bude umět vypalovat konkrétní mp3ky, nebo je třeba mazat. Pokud vy toto očekáváte, potřebujete jiný nástroj, nabízí se vypalovací programy, které vám jsou schopny zobrazit velikost zvolených dat, nebo souborové manažery dtto.
 • 10. 2. 2009 15:12

  Ash (neregistrovaný)
  A informácia, ktorú mi to grafické zobrazenie dá,nie je príliš užitočná - nikto nečistí disk tak, že zmaže najväčšie alebo najpočetnejšie súbory. Zmaže len tie,ktoré nepotrebuje.

  Mýlíte se, uživatel maže (trvale) soubory, které nepotřebuje, a zároveň o nich ví, a zároveň ví, že smazáním něco získá (např. rozumnou uvolněnou kapacitu). Tedy jinak se u souborů které nepotřebuje chová k malému souboru, o kterém neví, a jinak se chová k velkému souboru, o kterém ví. Dále pak nejde jen o mazání, ale třeba také o dělení disku (vytvoření specifických partitions), o překopírování jinam za účelem uvolnění místa (místo mazání, tedy platí i pro soubory které potřebuje) a tak dále. A ještě v dalších věcích se mýlíte, hlavně v tom, že to vidíte velmi jednoduše a jen ze svého pohledu, ale ono je to složitější než si myslíte a pohledů je více.
 • 10. 2. 2009 13:30

  anonymní
  Jinak např. df se objevilo poprvé v roce 1982 v Version 3 AT&T Unix,čili je tu nějákých 27 let.To je fakt tak "debilní,neodladěný a nepoužívaný nástroj,že to svět neviděl".

  Evidentně nemáte páru o administraci Unixu a vůbec netušíte co obnáší administrace nejen obrovských serverů.
 • 11. 2. 2009 7:00

  treebeard (neregistrovaný)
  Nikde som nenapísal,že je to "debilní,neodladěný a nepoužívaný nástroj,že to svět neviděl" :-) A neverím ani, že má zmysel pre administráciu obrovských serverov, každopádne článok bol o obyčajných PC so zložkou Dokmenty...