Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Severní Amerika zcela bez IPv4 adres od uživatel si nezvolil přezdívku - Tak je potřeba se na to dívat z...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 7. 2015 20:24

    uživatel si nezvolil přezdívku

    Tak je potřeba se na to dívat z několika hledisek. Jednak formálně a to mi samozřejmě nikdo moc oficálně neřekne, i když třeba máme jako firma podepsané NDA s mnoha firmama na spoustu věcí, takže ke spoustě věcí bych se třeba legálně dostal.

    a jednak neformálně. Když jsem s někým seděl čtyři roky u jedno stolu a dělali jsme spolu nebo jsem někoho mentoroval po škole a on pak odešel, tak samozřejmě občas potkáme, pokecáme a zanadáváme si co je kde atd. To je úplně normální. V těch firmách jsou lidi jako my a paragrafy ve smlouvách máme všichni. Samozřejmě nikdo mi asi nebude takhle prozrazovat nějaký "trade secrets", dávat neveřejnou roadmapu, kopírovat zdrojáky, atd. Ale na spoustu věcí se zeptat můžu.

    Jinak letos jsem měl štěstí a dostal jsem se na všechny hlavní vývojářské konference (Build, I/O i WWDC). Byl jsem překvapenej jakej jsem měl oficiální a nefiltrovanej přístup k technickým lidem z těch firem. Včetně neformálního (na party u piva). Takže ono to s tím tajnůstkářstvím i těch zdánlivě netknutelných firem není tak horký. Samozřejmě. Konkrétní věci si hlídají tak, že to třeba omezují i v rámci teamů, každý ví jen co potřebuje, atd, ale zase vývoj software pro veřejnost není projekt Manhattan.