Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Severní Amerika zcela bez IPv4 adres od anonym - Upřímně, IPv6 se prosadí, jakmile se zavede měsíční...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 7. 2015 11:35

  bez přezdívky

  Upřímně, IPv6 se prosadí, jakmile se zavede měsíční poplatek za IP adresu, stačí třeba 1 Kč / měsíc / 1 IP adresa, jakmile manažer v O2/UPC/T-Mobile uvidí, že mu zavedení IPv6 ušetří 1 mil. Kč měsíčně, tak se to hne, to mi teda věřte.

  Ono se furt jenom mluví o migraci serverů na IPv6, ale to je podle mě blbost. Mnohem větší problém jsou zákaznické linky, první musí přejít hlavně zákazníci, pak je ještě hafo času, aby přešly servery.

  Navíc, protože dělám admina, tak vím, že migrace serverů na IPv6 a přenastavení celé infrastruktury (firewally, routování, atd. atd.) je běh na pěkně dlouhou trať. Naopak u zákazníka ADSL, kde mám milion stejných modemů, tak tam je ta migrace podle mě mnohem snažší.

 • 2. 7. 2015 12:50

  j (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Protoze 6tku provozuju uz minimalne 10let, tak vim, ze pises kraviny. Nahodit ji na serverech je daleko trivialnejsi nez to rozchodit u zakazniku.

 • 2. 7. 2015 19:57

  Trident (neregistrovaný) ---.wedos.net

  Jake mas zkusenosti s migraci provisioning a billing systemu na IPv6? Jak ti spolupracuji dodavatele tehle softu? Jak si to resis v alokacnich softech na IPv6 adresy?

  A co resis servery? Tam mas na konci stejne vetsinou stejnou technologii - ethernet tak neni problem. Ted si vem ze mas zakose na x ruznych dsl routerech ktery ipv6 zvladaji kdovijak a ti nejmene problemovi korporati maji pujceny cisco kde jen upgradnes vzdalene "jos" a po bootu si natahne jinej config file.
  Kdo si provozuje bridge tak mu musis aspon rici at se pripravi na to ze mu to nemusi fungovat protoze "widle" etc. Fakt ani se nepoustim do vsemoznych rozboru co u normalnich odpadkovych(re­zidentnich) zakosu muze nastat.