Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Mark Shuttleworth: Ubuntu nemůže být náhradou za Windows od Libor Šedivý - Boha mýho, vás bych doma mít nechtěl. Všechny...

  • 6. 5. 2009 22:57

    Libor Šedivý
    Boha mýho, vás bych doma mít nechtěl. Všechny jsem u mě v rodině přemigroval na Ubuntu a všeobecná spokojenost. I ty věčné modré obrazovky a nadávání zmizelo. Hodiny při konfiguraci se vrátil ve stabilním prostředí. Asi tak. Rozchodil jsem i 11 starý slabší notebook, na kterém pořádně nejely ani XPčka, ale tam mám Slitaz, je to osekané, ale FF na tom jede a to je pro mámu hlavní aplikace. Já problém nemám. Jo a apache pro Win, v době, kdy jsem používal LAMP pod MS, opravdu to nebylo ono. Viděl jsem v tom potenciál, ale cosi mi chybělo. Byl to linux. Konečně toto řešení mi funguje výborně v prostředí, které mu je blízké. Já si nestěžuji. Konečně mohu bezproblémově vyvíjet v PHP a jako bonus mám pěkné Gnome, které mi silně vyhovuje. KDE a jiné Windows like aplikace fakt nemusím. Přehlednost nemusí jít vždy na obtíž.

    Hehe, to si ještě vzpomínám na tu přednášku o PHP na Windows, co byla na Linuxu, o PHP tam skoro nic nezaznělo, a nějaký zmatený pán nám tam ukazoval naprosto tragické prostředí, které má k usability těžce daleko. Já nevím pánové, ale Windows se horší, zlatý XPčka, na těch se dalo ještě pracovat, teď je to takový zakulacený a zelenomodrý a ble, nic moc. Mluvím ze zkušenosti a tím, že mě MS zavalí tisíci nových anglických slovíček a hlavně hyper V nebo jak tomu říkají, tak tím mě fakt nepřesvědčí, abych přešel na jejich produkty. Dostal jsem i Win7 Beta, ve Virtualboxu jsem Win7 nerozběhal a betu naostro na svůj pc už nepustím, takže máte smůlu. Pane Laele, mě váš PR nezajímá. Škoda, že se tu nedá banovat. Tady jsme na serveru především o Linuxu, ne na tržišti, kde se prodávají MS produkty!!! Už vás mám dost a těžce mě omezujete. Jsou i jiné portály, kde by vás měli raději.