Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Mark Shuttleworth: Ubuntu nemůže být náhradou za Windows od dustin - Ještě ohledně těch driverů. V OpenWRT mám k...

  • 7. 5. 2009 9:42

    dustin (neregistrovaný)
    Ještě ohledně těch driverů. V OpenWRT mám k dispozici všechny drivery, které aktuální linux podporuje a lze je pod danou platformou provozovat. Běžně používané jsou již zkompilované do balíků, ostatní není problém v SDK zkompilovat a zabalit.

    Pokud jsem dobře pochopil http://www.windowsfordevices.com/articles/AT5507485509.html ,obsahují Windows Embedded hlavně generické drivery a je na vývojářích, aby si je dodělali. Příklad - můj další projekt je ethernetová zvukovka, právě dělám na miniPCI-PCI redukci. Kde seženu pro WinCE ovladače na konkrétní PCI zvukovky, např. ESI Juli@, která je nadstavbou nad Envy24? Na webu jsem o takovém driveru nic nenašel. Jo, možná si vezmu kód linuxového ovladače (který jsem shodou okolností dělal), podívám se, jak ta zvukovka vlastně funguje, vezmu ten základ pro Envy24 ve Windows Embedded, ponořím se do dokumentace (protože se nemohu poučit z funkčního otestovaného kódu jiných konkrétních modelů) a začnu kódovat. Po týdnu mi to možná bude chodit.

    V openwrt dám zkompilovat dalších pár modulů zdrojáků aktuálního jádra do jednoho balíku a jsem hotový.