Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Mark Shuttleworth: Ubuntu nemůže být náhradou za Windows od Lael Ophir - S Windows CE také dostanete drivery, pochopitelně zkompilované....

 • 7. 5. 2009 17:46

  Lael Ophir (neregistrovaný)
  S Windows CE také dostanete drivery, pochopitelně zkompilované. V Platform Builderu si vyberete koponenty, včetně vašeho projektu, a vytvoříte image pro zařízení. Vypadá to asi takhle:
  http://i.msdn.microsoft.com/aa714478.scr_custom9(en-us).gif
  http://www.windowsfordevices.com/files/article069/7.jpg
  http://www.windowsfordevices.com/files/article069/8.jpg

  Link jste pochopil špatně. Týká se totiž Windows Embedded Standard (Vista skládaná po kouskách, viz výše ukázka Platform Builderu), nikoliv Windows CE.

  Možná si také nerozumíme u jiné věci. Windows CE nejsou určené k tomu, abyste si náhodně sehnal HW, a potom stavěl doma jedno zařízení. Je to profi real-time OS pro embedded zařízení. Typicky se používá tak, že si vyberete podporovanou platformu a HW podle parametrů a ceny, objednáte si vývojovou desku, píšete SW, mezi tím vám někdo navrhuje HW, a za pár týdnů máte výrobek. Výrobkem může být stabilizační systém pro jeřáby, pokladna, modul do technologické linky, grafický terminál, modul do čerpacího stojanu benzínky apod.

  Pokud chcete patlat doma (také jsem svého času patlal, jen teď není tolik času), nejjednodušší je koupit si PDA s PC Card slotem, a patlat na tom PDA. Druhou možností je koupit si vývojovou desku, a použít trial verzi Windows CE.

  Samozřejmě pokud máte HW i SW (jak jsem se dozvěděl), tak celkem logicky použijte to, co máte hotové.

  Pokud chcete předejít nedorozumění, příště řekněte, že už se nechcete bavit o portabilitě, a zajímá vám jak přestavět domácí router na webcam. Ušetřili bychom oba spoustu času.