Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Síť bitcoin čelí neznámému útoku DoS od Ondřej Novák - Je to současný problém bitcoinových peněženek, útok může...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 7. 2015 15:30

    Ondřej Novák

    Je to současný problém bitcoinových peněženek, útok může být úspěšný jen proto, že peněženky nezvyšují poplatky na základě statistické úspěšnosti potvrzení. Proto útočníci mají celkem dobrou šanci běžné transakce přeskočit za celkem levné peníze. Kdyby všechny peněženky ihned dynamicky uzpůsobily poplatky situaci v síti, útok by byl nerentabilní. A nemusí to znamenat, že budou poplatky automaticky vysoké, jen to, že se dají rychle dynamicky zvýšit může útočníka od takového útoku odradit.

    Další featurou, která čeká na prosazení do standardu je přepisování transakci s vyšším poplatkem, kdy automaticky je vyřazena nepotvrzená transakci transakcí, která má stejné vstupy a výstupy, ale vyšší fee. To by umožňilo peněženkám dlouho visící nepotvrzené transakce popostrčit k vyšší prioritě.

    Všechno tohle jsou featury, které nemusíme v běžném provozu využívat, ale už jen fakt, že tam jsou pak vezme jakémukoliv útočníkovi chuť provádět libovolný útok.