Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Školení: naučte se základy Pythonu 3 od Libor Šedivý - No, úplně ty nejběžnější hostingy mají buď PHP...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 8. 2016 10:15

    Libor Šedivý

    No, úplně ty nejběžnější hostingy mají buď PHP či ASP, dnes je nabídka samozřejmě širší než tehdy. Pokud vím, tak buď musíte mít hosting, který Python podporuje (pozor na verzi), nebo si to rozjet na vlastním serveru/VPS atd. Dnes sehnat VPS kolem 200 za měsíc asi není větší problém. Já jsem u Profituxu a ty nabízejí buď hosting s PHP a MySQL či VPS, ale opět s PHP. Jenže se mi o hodně věcí postarají a jsem s nimi plně spokojen. Takže aktuálně nemám touhu přecházet na jiné technologie.

    Pokud bych ale vyvíjel desktop aplikaci (což mi dnes přijde jako přežitek v době html5 a serverových jazyků s podporou lokální práce), asi bych opět sáhl po Pythonu s nějakými multiplatformními knihovnami.

    Ještě dotaz - proč jste od PHP utekl? Mě se líbí ta obří komunita kolem něj, najdu řešení prakticky na vše, když se dostanu do úzkých, také mi přijde, že je to ideální jazyk pro webový backend. Já úplně nesnáším věci typu Zend a jiné PHP frameworky či nedejbože Ruby. Zkusil jsem si v tom pracovat, je hodně starostí s instalací a prostě ta filozofie mi absolutně nesedne. Proč mám mít 50 souborů, abych si udělal pitomou stránku s formulářem a odesíláním do databáze? :-D Mě stačí jeden soubor s napojením na CSS v apachi a pohoda. Jo, na větší projekty jo, ale zas je většinou problém s rychlostí - s čím jsem se setkal, to bylo děsivě pomalé, můj formulář v proklínaném PHP se odešle mrknutím oka, v zendu 15 sec přemýšlí! (nepsal jsem ho já, ale i tak, je to děs). Já vždy dbám na to, aby byl kód rychlý a efektivní, byť za cenu rychlosti vývoje. Rád se se vším ručně piplám, má to smysl. Nesnáším programování na rychlost, spousty věcí se zprasí a pak to má dalekosáhlé důsledky a finanční ztráty. Ověřeno praxí u velkých firem. Někdy si říkám, že některé manažery by měli bez pardonu vyhodit za jejich rozhodnutí, které pak firmu stojí obří peníze.