Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Sledováním magnetického pole běžného PC lze získat soukromou část PGP klíče od ph - Je to tak: "We have tested numerous laptop...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 6. 2015 11:05

    ph

    Je to tak: "We have tested numerous laptop computers of various models and makes.1 For concreteness, in the remainder of this paper our examples use Lenovo 3000 N200 laptops, which exhibit a particularly clear signal." A pod čarou: "Signal quality varied dramatically with the target computer model and probe position. Computers of the same model exhibited consistent optimal probe position, but slight differences in the emitted signals (which can be used to distinguish between them)."

    Podle toho, co jsem pochopil z paperu, nemusí být přesnost až tak úžasná, protože při modulo násobení se rozlišuje, zda procesor provádí obecné násobení, nebo mocnění dvěma, které ve výsledném signálu vypadají výrazně jinak. A protože se díky použitému algoritmu dělají pěkně bit po bitu, může být i dobře rozpoznatelná ta správná sekvence – a té rozlišitelnosti pomáhají tím, že si připraví vhodnou řádku ciphertextů. A protože je to nějaká poměrně vyladěná vnitřní smyčka, pravděpodobnost, že to (osmkrát) preemptne jiný proces, může být taky dost nízká.

    A jo - ladili to jen na ElGamal a RSA.