Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Služba mojeID překonala hranici čtvrt milionu uživatelů od pb - Mám google účet, tedy mam openId. Jde to...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 10. 2013 11:29

  pb (neregistrovaný) ---.skoda-auto.cz

  Mám google účet, tedy mam openId. Jde to nějak udělat abych mohl mít MojeId, které požadavek na autentizaci deleleguje na OpenId od googlu? Případně jiná cesta jak to propojit a nemít dva nezávislé poskytovatele OpenId. V připadě, že to nejde, je MojeId další zmatená autentizační služba. Neměli by být spíše ty Rožmitály a další používat obecné OpenID?

 • 15. 10. 2013 11:35

  Petr Krčmář

  OpenID má tu nevýhodu, že si kdokoliv může nechat vygenerovat miliardu účtů. Účet od Google můžu mít do minuty. MojeID tam přidává různé úrovně prověření uživatelů. Takže jako provozovatel služby se můžeš rozhodnout, jestli pustíš dovnitř kohokoliv s jakýmkoliv OpenID účtem nebo jen s účtem od některých poskytovatelů identity, u kterých víš, jak probíhá autorizace (musíš přijít s občankou).

  Tady na Rootu je to jedno, pouštíme všechny. Úřad nebo třeba Aukro ale mohou požadovat prověřeného uživatele a pak ho třeba neotravovat dalším prověřováním (třeba u Aukra dopisem), protože věří CZ.NICu, že ho autorizoval sám. Je to na konkrétním poskytovateli obsahu.

 • 15. 10. 2013 11:43

  pb (neregistrovaný) ---.skoda-auto.cz

  To dává smysl, nicméně pak bych si MojeID predstavoval tak, že MojeId bude specifiká implementace OpenID, která garantuje ověření identity třeba dle občanky ale vlastní proces oline autentizace umožní delegovat na jiné OpenID. Možná to jde, to právě nevím.