Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Snapy nejsou bezpečné, pokud se používají s X11 od Jiříček - je v tom, že standardní DEBy z repository...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 4. 2016 16:45

  Jiříček (neregistrovaný) 37.188.132.---

  je v tom, že standardní DEBy z repository by měly být "zkontrolovány" vydavatelem, vydavatel pro to poskytuje "podporu" a běžný Pepík používá jen toto repository a neinstaluje sw volně se povalující na webu. To se přece propaguje jako zásadní rozdíl mezi Linuxem a MS Windows. Takže dosavadní díra v X prakticky tak moc nevadila.

  Snapy mají blíž k volné distribuci kýmkoliv a tudíž běžný Pepík bude mít za chvíli disk plný odpadu, který najde na webu. A je záhodno, aby tento odpad nemohl dělat totéž co jakákoliv jiná X app.

 • 26. 4. 2016 11:31

  kutr (neregistrovaný) 94.142.234.---

  Vzhledem k používanosti PPA v ubuntu se v podstatě nic nemění proti stávajícímu stavu, uživatelé ten bordel z webu dávno mají ve svých počítačých.

 • 26. 4. 2016 11:52

  NULL (neregistrovaný) ---.freepoint.cz

  Tak ale toto riziko přece u softwaru třetích stran existuje vždycky a dokonce i u často využívaných kusů, jako třeba shell se může objevit něco, čeho si do té doby nikdo nevšiml. Chci tím říct to, že označit to za bordel jenom proto, že je to z webu, není dle mne moc šťastné. Na druhou stranu, pokud si někdo napere každý den jen tak na test 5 nových programů stažených ať už jako archiv nebo z PPA tak mu stejně není pomoci, dříve čí později z toho bordel mít bude ....