Hlavní navigace

Názor ke zprávičce SourceForge nyní podporuje Git, Bazaar a Mercurial od Sten - U nás ve firmě se osvědčilo SVN, případně...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 3. 2009 9:05

  Sten (neregistrovaný)
  U nás ve firmě se osvědčilo SVN, případně SVK nebo Mercurial nad SVN. Pro firmy je důležitá ta centrálnost všeho vývoje (když pracovníka přejede auto a někdo mu ukradne notebook, je potřeba, aby bylo možné ho jednoduše nahradit s co nejmenší ztrátou kódu).

  V OSS je lepší distribuované VCS, dva příklady:

  Web of trust. V kernelu se nějaká skupinka vývojářů rozhodne dělat nový ovladač, tak pullne zdrojáky kernelu, začne si lokálně vyvíjet ten ovladač (bez nutnosti mít pro všechny potenciálně nebezpečný write access ke zdrojákům kernelu) a až to dodělá a vyladí, tak jedna trusted osoba z těch vývojářů to pushne.

  Ubuntu a Debian jsou v podstatě stejné systémy, akorát Ubuntu má mnohem relaxovanější přístup k vývoji (např. nemá tak striktní pravidla jako DFSG). Protože jde o paralelní vývoj, kde nejde změny z jednoho do druhého přelévat vždy (plus debianní vývojáři nevěří všem ubuntím a vice versa), je pro to vhodné mít dva repozitáře, které je možné syncovat. Na to je právě dobrá ta distribuovatelnost.