Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Spor AMD vs Intel od Lael Ophir - Vázaný prodej už je zákony řešený. V ČR...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 5. 2008 19:58

    Lael Ophir (neregistrovaný)
    Vázaný prodej už je zákony řešený. V ČR je zneužitím dominantního postavení vázání souhlasu s uzavřením smlouvy na podmínku, že druhá smluvní strana odebere i další plnění, které s požadovaným předmětem smlouvy věcně ani podle obchodních zvyklostí nesouvisí. Windows samozřejmě s počítačem souvisejí věcně, i podle obchodních zvyklostí. Navíc smlouvu uzavíráte s prodejcem HW, který dominantní postavení nemá.

    Představte si, že si otevřete vlastní obchod s počítači, a nějaký úředník by vám chtěl určovat, jestli smíte počítače dodávat s OS, nebo ne. Líbilo by se vám to? Vždyť můžete prodávat počítače s BeOSem, FreeBSD, Linuxem, nebo s čímkoliv jiným, co smíte instalovat. Je to VAŠE svoboda. A někdo vám chce vaší svobodu brát. Ten někdo se v daném případě jmenuje EK.

    Celkem mě mrzí, že v ČR nebude referendum o evropské ústavě. Je moc pěkné, že když Ústava neprošla v referendech, tak jí Brusel přejmenoval, vypustil vlajku, přejmenoval úřad prezidenta, a nechal jí schválit národními parlamenty bez referenda (když to nejde se souhlasem občanů, tak to zkusíme jinak). Navíc nebyly vydány přeložené verze, takže náš parlament má schvalovat něco, k čemu nemá oficiální překlad. Moc pěkné. Snad někdo najde odvahu vystoupit, a říci "tenhle právní zmetek jen přes mou mrtvolu". Zatím to vypadá na Irsko, kde má proběhnout referendum. Nechci žít v EU-kracii, kde socialistická EU kecá lidem do všech aspektů života, a bere jim jejich svobody. EU ano, ale ne takovouhle.