Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Spor AMD vs Intel od anonym - Windows s PC souvisí jen proto, že když...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 5. 2008 7:34

    bez přezdívky
    Windows s PC souvisí jen proto, že když bude někdo z prodejců "dělat potíže" tak mu Microsoft "upraví ceny" - klidně si mohou takovou cenovou diskriminaci dovolit, máme přece svobodu že. Smlouvu třeba uzavíráte s prodejcem HW, ale na OS ji uzavíráte s Microsoftem, ne prodejcem HW. Ten nemá žádná práva na OS.


    Docela snadno si to představím. Mám prodej PC a instaluje se co zákazníci požadují. Já poskytuji podporu na to co umím a co se mi zaplatí (i kdyby třeba jen win) a když bude zájem tak i na něco jiného (třeba linux nebo i něco více obskurního, pokud bude dost platících zákazníků). Za linux si můžete účtovat např. instalační poplatek (taky to zabere nějaký čas) a trh už stanoví jeho výši - lidi si to buď nechají nainstalovat nebo nenechají. Žádná svoboda tu porušena není, můžete prodávat co chcete, ale zákazník už vaši jedinou nejlepší nabídku nemusí automaticky finančně přijmout a to je víc svobody pro zákazníka.

    Buďte rád že žijete kde žijete. Když tu tak trpíte, můžete do svobodnějších částí světa, třeba Somálsko je z vašeho pohledu úplně svobodné - žádná centrální vláda vám do ničeho nekecá...