Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Srovnání GNOME 2.26 a KDE 4.2.2 od anonym - Clanek trpi zakladnimi faktickymi bludy a diky sve...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 4. 2009 10:15

  anonymní
  Clanek trpi zakladnimi faktickymi bludy a diky sve forme komentaru zapasu je navic rozvlekly. Pokud budete cist pouze body, dozvite se ze Gnome ma lepsi Office nez KDE (ale nezjistite, ze porovnaval OpenOffice misto GnomeOffice), KDE ma pravidelny release cycle (ale KDE 4.2.2 opravuje pouze bugy!), Gnome si muzete lepe upravit a podobne.

  Jedno si dovolim oddelit od ostatnich, protoze me zajima nazor ostatnich.
  Nautilus nebo Dolphin? Proc?
 • 14. 4. 2009 10:23

  vain (neregistrovaný)
  Nautilus nebo Dolphin? Težká otázka, vzhledem k tomu, že Dolphin moc neznám a soudit ho tedy nemohu, tak Nautilus, to je jako zeptat se Windowsáka Windows nebo Linux, či naopak =)
 • 14. 4. 2009 10:44

  fri (neregistrovaný)
  Pro mě je to Dolphin anebo Krusader.
  Na rozdíl od Konqueroru má Dolphin pro mě lepší zvuk - delfín vs dobyvatel. :-)
  Ale důležité je, že se mi v něm rychleji nastavuje rozhraní - rozdělení do panelů, přidání terminálu, když je potřeba, než v Konqueroru, kde jsem musel vybírat šablonu nastavení přes menu; jinak jsem to nezvládl - se nenaučil, a vždycky se mi vrátil do svéhu původního stavu. Velikost jednotlivých prvků v Dolphinu odpovídá tomu, co po něm chci. Rozhraní je příjemné, snadno upravitelné, nejpříjemnější, jaké jsem snad kdy kde viděl, při množství funkcí, které to zvládá. Možnosti jdou dopředu, žádnou nestabilitu, nebo menší stabilitu, o které jsem cosi zahlédl v tom "zápase", který jsem jen tak povšechně proletěl, jsem nezaznamenal.Přijde mi svižný.
  K Nautilu. Jako typ souborového manažera na způsob různých "průzkumníků" byl/je v klasické verzi srozumitelný. Ovšem teď se v základu používá systém těch kaskádově se objevujících oken. Taky dobré, nový přístup. Dá se na to jistě zvyknout a efektivně používat, když chcete, ale působí to někdy trochu méně přehledně - a v KDE už jeden delfín je :-) (Copak mám byť klávesovými zkratkami stále odstřelovat nepotřebná okna - i když to není potřeba, měl jsem ten tik, a člověka to zaměstná. :-)
 • 14. 4. 2009 17:31

  Rivon (neregistrovaný)
  Tím je myšleno, že při kliknutí na složku etc. se objeví nové okno s jejím obsahem? Nevím jestli je to standardně nastavené, ale do klasického módu se dá přenastavit vcelku jednoduše: Upravit > Nastavení > Chování > Vždy zobrazovat v oknech prohlížeče - to musí být zaškrtlé. ;)

  Každopádně mně Nautilus přijde hezký, přehledný a má všechno co potřebuju. Kdybych nepoužíval Nautilus, tak používám Rox-filer :)
 • 14. 4. 2009 19:43

  fri (neregistrovaný)
  Chtěl bych zdůraznit, že mi nejde o to, který je lepší. Rozdílný počet funkcí, anebo možnosti do budoucna, taky nebudou v tomto upřednostňování tím základním. Tím, že je člověk používá, mu přirozeně přirostou k srdci. V Gnome má smysl Nautilus, v KDE Dolphin. Je skvělé, že tu máme správce souborů, které se dají v pohodě používat. :-)
  To s tím snadným nastavením jsem, když mě to zajímalo také zaregistroval, ale nikdy jsem nešel až tak daleko, abych si to přenastavil. Protože to bylo z pohledu dneška - kdysi - tak taky nevím, jestli se v Gnome nevrátili k původnímu klasickému "pohledu na věc". :-) Myslím, že kaskáda je pro ně a uživatele pořád jasná volba. Ona vypadá dobře, jenom se s ní chtít sžít. Myšlenka je prostá a moje zvyky léty opakování pevně zažité. :-)