Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Srovnávací test jádra - Linux a OpenSolaris od Tomas Dzik - Ten článek na Phoronixu nesrovnává Solaris s Linuxem,...

  • 15. 5. 2009 11:45

    Tomas Dzik (neregistrovaný)
    Ten článek na Phoronixu nesrovnává Solaris s Linuxem, ale Nexentu s Ubuntu. (Tady všichni začali hned diskutovat o Solarisu -) Navíc jsem nikde v článku nenašel, jestli Nexenta používá v userspace 32 bitové, nebo 64 bitové binárky. Stejná informace mi chyběla i u toho 64bitového Ubuntu. Je totiž rozdíl, jestli při testování použili jenom 64 bitový kernel, nebo i user-space. Podle těch výsledků totiž soudím, že Nexenta použila na daném hardware 64 bitový kernel a 32 bitové user-space binárky. Proto byl výkon v mnoha testech tak podobný výkonu 32 bitového Ubuntu. No a protože na AMD64 platformě běží 64 bitově kompilované binárky většinou rychleji, vysvětlovalo by to i výrazně lepší výsledky 64 bitového Ubuntu - jak nad 32 bitovým Ubuntu, tak nad Nexentou. Tuhle informaci jsem v článku nenašel. Neví někdo z diskutujících jak je to doopravdy ? Jak jsou kompilované programy v 32 bit a 64 bit Ubuntu a jak v Nexentě ?
  • 15. 5. 2009 12:32

    Kojot (neregistrovaný)
    Presne to same me napadlo :). Leda ze by uvedly kolik casu byly jednotlive testy v kernel space a kolik v user space. Jeste odfiltrovat vliv ZFS a Ext3. No a zkontrolovat, jestli se pouzivaji na obou platformach stejna systemova volani a prostredky. Jak na Solarisu, tak i na Linuxu jsou nestandartni rozsireni, ktere dokazou znacne urychlit nektre operace.