Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Standardizuje LSB 4 Linux? od Lael Ophir - Ano, když musíte restartovat Magio, mohou za to...

 • 3. 8. 2008 14:07

  Lael Ophir (neregistrovaný)
  Ano, když musíte restartovat Magio, mohou za to Windows CE. Kdyby tam byl Linux, aplikace by chyby neobsahovala, protože aplikace pro Linux nikdy neobsahují chyby :). Kupodivu jsem podobné problémy měl třeba s firmwarem mobilů Nokia a Sony Ericsson. Například celkový počet hovorů zřejmě přetekl, stejně jako některé další čítače; zřejmě v důsledku něčeho podobného fungovaly seznamy hovorů velmi nespolehlivě, a celý firmware se stal dost nespolehlivým. Restart nepomáhal, bylo třeba obnovit tovární nastavení.

  Jen pro ilustraci: shodou okolností jsem včera zkoušel nějaký editor MP3 tagů EasyTAG, na který byla na rootu starší recenze. Musím říci, že to byl další kousek open source, který mi ukázal, že takhle ne. Zprasený interface, neskutečně pitomé ovládání, chyby v návrhu aplikace (popsal jsem to v diskuzi k článku). Bohužel takhle vypadá velké procento aplikací pro Linux. Pak člověk na unixech opravdu raději používá command line.

  Firmy samozřejmě mohou vytvářet SW pro různé ne-desktopové aplikace. Článek byl ale o desktopu/serveru, pokud jsem správně pochopil.

  Linux za tu dlouhou řadu let ukázal jediné. Že jej lidé na desktop nechtějí ani zdarma. Kdykoliv tento zjevný fakt napíšu, příznivci Linuxu s tím z nějakého důvodu mají problém.