Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Steve Fossett je hledán přes Google Maps od Jirka - Proc ssebou nema nejaky pristroj na identifikaci polohy...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 9. 2007 15:18

  Jirka (neregistrovaný)
  Proc ssebou nema nejaky pristroj na identifikaci polohy pres satelit? To preci nemuze tolik vazit, aby mu to sezralo tolik paliva. Udelat rekord je jedna vec, udelat ho bezpecne je vec druha. Jinak pokud opravdu ztroskotal, tak to letadlo nemusi mit uz ani tvar letadla a tak tohle cele hledani pres satelitni snimky muze byt k nicemu.
 • 18. 9. 2007 0:02

  Sten (neregistrovaný)
  Steve Fosset samozřejmě není hloupý a ty rekordy udělal (resp. přežil) právě díky tomu, že se na to pořádně připravil. Jeho letadlo má ELT radiomaják, ale ten se nezapnul (bohužel ten maják, co měl, je velmi nespolehlivý typ). Pak má ještě ELT hodinky, ale ty podle jeho ženy nechal doma :( Jednu velkou hloupost však udělal: nikomu nenahlásil, kudy poletí.

  Smyslem hledání není najít to letadlo, ale cokoliv podezřelého, co by mohlo být o velikosti letadla (třeba křídla díky tomu, že jsou vodorovně velmi plochá, většinou zachovají tvar). Zatím se už našlo osm zřícených letadel, ale ani jedno nebylo Fosettovo.

  Stejná aplikace byla použita při hledání Jima Graye, guru z Microsoftu, který zmizel se svou jachtou v lednu. Bohužel, jeho se nalézt nepodařilo.
 • 18. 9. 2007 0:10

  JardaP (neregistrovaný)
  Pri trose stesti by tam aspon zustala nejaka barva na srotu, ktera by umoznila rozpoznani - na tech hledacich strankach je fotka letadla. Ta modra barva by se na te pousti asi docela vyjimala a nekdo by si ji snad vsiml. Mimochodem mam pocit, ze tady nedelal zadne rekordy, ale sel si jen tak zalitat. Jak je videt, zivot multimilionare nese sva specificka uskali.