Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Street View se dostalo do hledáčku Úřadu pro ochranu osobních údajů ČR od Sten - > ekošikana s pro motory nevhodnými bio-aditivy do paliv Jakými nevhodnými...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2009 13:44

  Sten (neregistrovaný) ---.seznam.cz

  > ekošikana s pro motory nevhodnými bio-aditivy do paliv

  Jakými nevhodnými bioaditivy? Současné benzínové motory zvládnou pracovat s E10 (10 % lihu v benzínu) bez poškozování (většinou i garantováno výrobcem), dlouhodobě se E10 bez problémů používá ve třech čtvrtinách států USA, v 10 z nich povinně. V EU je povinné E2 (ve Švédsku E5), často lze koupit směsi až do E10. Vysokooktanové benzíny (třeba Shell V-Power Racing) jsou E5+ právě kvůli tomu, že líh zvyšuje oktanové číslo, čímž naopak motor šetří, snižuje emise a spotřebu a zvyšuje výkon. Jediný problém je v tom, že líh je korozivní, ale to u nových aut (které s lihem v benzínu počítají, hlavně kvůli USA) nebývá problém, naopak to pomáhá čistit vstřikování. Samozřejmě vaše dvacet let stará škodovka s karburátorem na olověný benzín to neuvítá, ale s takovými auty se už nepočítá.

  Jen tak mimochodem, za první republiky bylo povinně E20 (než se začalo použvat naprosto nevhodné aditivum tetraetyl olova).

  > Je normální, aby v irsku přes rozhodnutí v referendu řekli „to neplatí, zkusíme to znovu v dalším referendu“?

  Nic takového v Irsku neřekli. V Irsku řekli: „OK, asi se vám nelíbí tohle, tak to změníme. Je to už přijatelné?“. Pokud by to Irové odmítli, opět by se hledalo, co se jim nelíbí, aby se to změnilo. Navíc původní NE bylo způsobeno jako protest proti tamní vládě, s LS to nemělo moc společného (asi jako francouzské NE Evropské ústavě).

  > Ve Francii pro změnu referendum naprosto ignorovali a udělali si to po svým proti rozhodnutí lidu.

  Referendum tam měli o Evropské ústavě, ne o Lisabonské smlouvě. Nikdo ale Francouzům neříkal, jak mají LS přijmout, to byla čistě jejich věc.

  Mimochodem Francouzi jsou jedni z mála, kteří na LS opravdu prodělají, protože hrozí, že dojde k reformě Společné hospodářské politiky, na které stojí francouzské (silně předotované a hodně moc evropských peněz stojící) zemědělství.