Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Street View se dostalo do hledáčku Úřadu pro ochranu osobních údajů ČR od Lael Ophir - Jenže… 1) Ta pravidla musí vyhovovat lidem ze...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 10. 2009 13:59

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

    Jenže… 1) Ta pravidla musí vyhovovat lidem ze 27 různých národů, a do budoucna jich asi bude víc. Proto by těch pravidel mělo být co nejméně, a měla být co nejvolnější. Bohužel EU dnes jde cestou regulace všeho, včetně hlasitosti sekaček na trávu, barvy pomerančů a tvaru banánů, a nevyhovuje to nikomu. EU už vygenerovala skoro 700 000 stran legislativy(!), kterou se musíme všichni řídit, a chrlí další desítky tisíc stran ročně. Ve výsledném legislativním chaosu se pak nevyznají ani evropští úředníci. Snahy o zjednodušení legislativy a liberalizaci jsou levicí vždy šmahem smeteny ze stolu, protože regulace je ta jediná pravá cesta.
    2) Evropská legislativa je teprve následně promítána do legislativy členských států. Ta implementace může být různá. Některé státy ji provedou napůl, jiné v širším než nezbytném rozsahu. Důsledkem je, že máte jedna „centrální pravidla“, která ale nikde neplatí doslovně, a jsou 27× dost různě implementována (viz u nás kdysi povinné balení pečiva), a pak pokaždé dost různě vykládána.