Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Street View se dostalo do hledáčku Úřadu pro ochranu osobních údajů ČR od Petr - Takoveto lokalni Urady pro Ocharnu osobnich udaju a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2009 9:42

  Petr (neregistrovaný) 212.27.204.---

  Takoveto lokalni Urady pro Ocharnu osobnich udaju a dalsi, v kaze zemicce v Evrope jsou duvodem pro to, ze pouze velke, dobre financne zajistene zamorske firmy dokazu expadnovat na celoevropsky trh. Nejak si nedokazu predstavit, ze by seznam.cz resil klacky pod nohy, ktere by mu hazely podobne urady, kterych je kazda zemicka plna. Doufejme, ze postupne prevadeni pravomoci do Bruselu a sjednocovani narodnich pravidel odstrani takoveto problemy.

 • 22. 10. 2009 10:21

  Galapetr (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

  Svatá prostato,
  docela ti závidím optimizmus, že vzdálený (zbytečný) centrální úřad bude ohleduplnější než místní naprosto zbytečný úřad, a že jednotná pravidla pro všechny evropany budou lepší než pravidla šitá na menší území.

 • 22. 10. 2009 10:29

  Martin (neregistrovaný) ---.karneval.cz

  Problém je, že EU zavede jiná, myslím daleko horší pravidla, než tu máme my… viz. např. ekošikana s pro motory nevhodnými bio-aditivy do paliv
  EU se poslední dobou svou demokracií v mých očích dost přiblížila ČLR. Je normální, aby v irsku přes rozhodnutí v referendu řekli „to neplatí, zkusíme to znovu v dalším referendu“? To by se pokoušeli referendum opakovat, dokud by lidem nedošla trpělivost a odhlasovali ANO? Ve Francii pro změnu referendum naprosto ignorovali a udělali si to po svým proti rozhodnutí lidu.

 • 22. 10. 2009 11:41

  Petr (neregistrovaný) 212.27.204.---

  Problem je nesourodost a nestabilita pravidel a ne pravidla samotna. Pokud budou jednotne dana pravidla pro cca 500mil. lidi, tak se vyplati se s temi pravidly poprat. Nez kdyz mate 27 lokanich pravidel, ktere musite studovat a vyporadat se s nimi.

 • 22. 10. 2009 13:59

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

  Jenže… 1) Ta pravidla musí vyhovovat lidem ze 27 různých národů, a do budoucna jich asi bude víc. Proto by těch pravidel mělo být co nejméně, a měla být co nejvolnější. Bohužel EU dnes jde cestou regulace všeho, včetně hlasitosti sekaček na trávu, barvy pomerančů a tvaru banánů, a nevyhovuje to nikomu. EU už vygenerovala skoro 700 000 stran legislativy(!), kterou se musíme všichni řídit, a chrlí další desítky tisíc stran ročně. Ve výsledném legislativním chaosu se pak nevyznají ani evropští úředníci. Snahy o zjednodušení legislativy a liberalizaci jsou levicí vždy šmahem smeteny ze stolu, protože regulace je ta jediná pravá cesta.
  2) Evropská legislativa je teprve následně promítána do legislativy členských států. Ta implementace může být různá. Některé státy ji provedou napůl, jiné v širším než nezbytném rozsahu. Důsledkem je, že máte jedna „centrální pravidla“, která ale nikde neplatí doslovně, a jsou 27× dost různě implementována (viz u nás kdysi povinné balení pečiva), a pak pokaždé dost různě vykládána.

 • 22. 10. 2009 13:44

  Sten (neregistrovaný) ---.seznam.cz

  > ekošikana s pro motory nevhodnými bio-aditivy do paliv

  Jakými nevhodnými bioaditivy? Současné benzínové motory zvládnou pracovat s E10 (10 % lihu v benzínu) bez poškozování (většinou i garantováno výrobcem), dlouhodobě se E10 bez problémů používá ve třech čtvrtinách států USA, v 10 z nich povinně. V EU je povinné E2 (ve Švédsku E5), často lze koupit směsi až do E10. Vysokooktanové benzíny (třeba Shell V-Power Racing) jsou E5+ právě kvůli tomu, že líh zvyšuje oktanové číslo, čímž naopak motor šetří, snižuje emise a spotřebu a zvyšuje výkon. Jediný problém je v tom, že líh je korozivní, ale to u nových aut (které s lihem v benzínu počítají, hlavně kvůli USA) nebývá problém, naopak to pomáhá čistit vstřikování. Samozřejmě vaše dvacet let stará škodovka s karburátorem na olověný benzín to neuvítá, ale s takovými auty se už nepočítá.

  Jen tak mimochodem, za první republiky bylo povinně E20 (než se začalo použvat naprosto nevhodné aditivum tetraetyl olova).

  > Je normální, aby v irsku přes rozhodnutí v referendu řekli „to neplatí, zkusíme to znovu v dalším referendu“?

  Nic takového v Irsku neřekli. V Irsku řekli: „OK, asi se vám nelíbí tohle, tak to změníme. Je to už přijatelné?“. Pokud by to Irové odmítli, opět by se hledalo, co se jim nelíbí, aby se to změnilo. Navíc původní NE bylo způsobeno jako protest proti tamní vládě, s LS to nemělo moc společného (asi jako francouzské NE Evropské ústavě).

  > Ve Francii pro změnu referendum naprosto ignorovali a udělali si to po svým proti rozhodnutí lidu.

  Referendum tam měli o Evropské ústavě, ne o Lisabonské smlouvě. Nikdo ale Francouzům neříkal, jak mají LS přijmout, to byla čistě jejich věc.

  Mimochodem Francouzi jsou jedni z mála, kteří na LS opravdu prodělají, protože hrozí, že dojde k reformě Společné hospodářské politiky, na které stojí francouzské (silně předotované a hodně moc evropských peněz stojící) zemědělství.