Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Střídání času ještě minimálně pět let, na zrušení není shoda od anonym - „Vaše teorie má jeden malý problém :))) Nic,...

 • 14. 9. 2021 9:42

  bez přezdívky

  Vaše teorie má jeden malý problém :))) Nic, jako slunečný čas neexistuje. [...]

  Když jsem psal „slunečný (tj. to, co hodně lidí chybně označuje jako „zimní“) čas“ tak jsem se jen snažil být stručný. Slunečním časem samozřejmě nemyslím astronomický čas, který přesně reflektuje relativní pozici daného bodu na Zemi vůči Slunci, ale to, co se obvykle myslí (nesprávným) pojmem „zimní čas“, u nás tedy UTC+1.

  Ohledně přizpusobování se času - to jako že škola (a typický pracovní proces) bude v létě začínat v 5 ráno a pak v zimě v 9 ráno? nebo jak si to představujete?

  Už to píši asi potřetí nebo počtvrté. Já se vyjadřoval jenom a pouze k otázce letní nebo sluneční čas, jestliže (!!!) je střídání času zrušeno. Nic víc. Neříkám, že by se střídání času mělo nahradit střídáním otevíracích a pracovní doby, nevyjadřuji se k tomu, zda zavést jednotný čas pro celou EU.

  Vše, co navrhuji je, že jestliže my, jako ČR si volíme mezi slunečním časem (UTC+1) nebo letním časem (UTC+2) celoročně, pak jsem jednoznačně pro slunečný čas. Jestliže zároveň většina lidí chce letní, navrhuji zůstat u UTC+1, ale jednorázově posunout pracovní a otevírací hodiny. To je celé.

  řeknu to rovnou - mít v létě ve 3 ráno světlo, je naprostý nesmysl. to možná mělo smysl někdy v historii , kdy lidstvo fungovalo jinak. nyní jsme aktivní večer.

  Toto není nic, co bych rozporoval.