Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Střídání času ještě minimálně pět let, na zrušení není shoda od anonym - Tohle je celkem zajímavý argument, to uznávám. V...

  • 15. 9. 2021 15:20

    bez přezdívky

    Tohle je celkem zajímavý argument, to uznávám. V tom případě také uznávám, že bych měl svoji část „Argumenty pro celoroční letní čas jsou dost mimo moje chápání“ změnit na „Většina argumentů pro celoroční letní čas jsou dost mimo moje chápání“ - protože vy jste mi dal první argument, který chápu.

    Doposud jsem se setkával s argumenty - převedeno do důsledků - aby při konkrétním čísle na hodinách byla Země natočena určitým způsobem a obojí (jak ono natočení, tak to číslo) nebylo nijak na nic navázané, kromě nejčastější otevírací doby a začátku školy v roce, kdy je takový argument předložen.

    Mně přijde logické vybrat časový systém dle něčeho dalšího, obecnějšího a pevnějšího, než jen toho, v kolikátou hodinu naše aktuální civilizace otevírá obchody, což bylo odvozeno od doposud nastaveného časového systému. Uznávám, že váš argument odvodit jej od natočení Země v době, kdy obyvatelé naší republiky jsou průměrně (nebo třeba dle mediánu) uprostřed spánku, taky dává určitý smysl.