Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Střídání času ještě minimálně pět let, na zrušení není shoda od L. - Jenže člověk funguje v nějakém společenském kontextu. Příklad:...

  • 15. 9. 2021 17:05

    L.

    Jenže člověk funguje v nějakém společenském kontextu. Příklad: Já si sice můžu říct "Vyrazím na kolo už ve čtyři, abych měl o hodinu víc času než bude tma". Ale pokud máme v práci od čtyř do pěti schůzku, tak prostě nepojedu, rytmus si nepřizpůsobím. Pokud je letní čas, tak se schůzka oproti slunečnímu času posune na dřív a já mám na výlet o hodinu navíc. (Pro ty s pomalejším chápáním rovnou říkám, že to je příklad jedné z mnoha vazeb, ne jediný problém, po jehož vyřešení bude možno střídání časů zrušit.)

    Vyhovujícnost není digitální veličina, kde když mi to nevyhovuje přesně na sekundu, tak mi to nevyhovuje vůbec. Takže jedno nastavení vyhovuje ve skutečnosti velkému množství lidí docela dobře. Obecně současný letní čas v "létě" a "zimní" čas v "zímě" mi přijde že je každý sám o sobě v daném období vyhovující asi většině lidí, problém je spíš s tím přechodem mezi nimi.

    15. 9. 2021, 17:07 editováno autorem komentáře