Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Sun a univerzální DRM od miklik - Dle mě je standard pro DRM potřeba. Jinak...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 4. 2006 8:24

  miklik
  Dle mě je standard pro DRM potřeba. Jinak si neumím představit, třebas internetovou video půjčovnu. Kde si stáhnu film na jeden den nebo několik prohlédnutí. Podobně jako je to na Starzone od Telefoniky ČR.

  Pač jsem hledal někde možnost, koupit(půjčit) si film přes internet na jedno shlédnutí či den, ale nic krom Starzone jsem v *.cz nenašel. A ta je tuším jen pro ADSL zákazníky Telefoniky a používá DRM od MS, což mi v MPlayeru asi nepojede?

  Uměl bych si představit i to, že si například na hudbu, filmy, SW, knihy nebo web2 alikace koupím jen právo a ty pak si budu moci z různých zdrojů stahovat, používat nebo přímo přehrávat a nebudu muset furt kopírovat ogg, mp3,... z NB do PDA, Mobilu, domácího počítače.
  Nejlépe ještě kdybych měl ty práva někde uložené na netu (asi u vlastníka práv k dílu) s přístupem přes kvalifikovaný certifikát. Takže, bych nemusel nic zálohovat a i pokud bych ztratil vše, tak bych si nechal vystavit nový kvalifikovaný certifikát a zase bych mohl mohls své zakoupené práva používat.