Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Sun koupil společnost MySQL AB od anonym - Jenže Sun měl v roce 2007 zisk USD...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 1. 2008 22:07

    bez přezdívky
    Jenže Sun měl v roce 2007 zisk USD 473M, v roce 2006 pak ztrátu USD 864M. Opravdu je v situaci, kdy si může dovolit akvizici za USD 1G, a následné náklady na vývoj? Jednak mi to přijde finančně poněkud na hraně, a pak nechápu tu návratnost. Při současném poměru tržeb a zisků by ta investice musela přinést obrovský nárůst tržeb, aby se vyplatila. A to vidím jako nereálné.

    Vyladěný komplet 32CPU a 64GB RAM působí dobře, pokud je na Oracle. Se současným MySQL působí spíše úsměvně. Rozjetý webový shop je jistě zajímavý, ale rozjetý SAP je daleko zajímavější, protože ten HW opravdu využije (což bych o webovém shopu netvrdil).

    Enterprise oblast je samozřejmě pro Sun cílovou oblastí. Jenže ta se postupně zmenšuje. To, co před pár lety bylo enterprise businessem, je dnes věcí pro menší firmy, a HW v dané kategorii nabízejí už i PC servery. High end serverů je potřeba čím dál méně, a bude zjevně hůř (Moore's Law). Já spíš myslím, že se Sun snaží nějak proniknout na masový trh. Jenom pořád nechápu, kde je ten business model, který bude generovat peníze.