Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Synchronizace PIM na telefonu Nokia N900 od Praclovek - Nemožnost synchronizovat PIM linuxového telefonu s linuxovým desktopem je...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 1. 2010 7:50

  Praclovek (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Nemožnost synchronizovat PIM linuxového telefonu s linuxovým desktopem je nanejvýš trapná a směšná.
  Ale není divu. Vývoj OpenSource je nekoordinovaný, bez nějakého obchodního modelu a výstupy jsou k dispozici zdarma. Komerční firmy pak vyzobávají jen to co se jim momentálně hodí a nic je nenutí něco vracet. Bylo by jistě slušné, pokud by Nokia dodávala k telefonu PCSuite pro Linux, ale proč by to vlastně dělala? Jen by si přidělávala náklady na vývoj a údržbu, která je v případě linuxových aplikací pracnější – díky neexistenci binární kompatibility mezi distribucemi a dokonce i jejich jednotlivými verzemi.

 • 20. 1. 2010 8:21

  corwin78

  To si myslím není tak úplně pravda, komunikační protokol bude všude stejný a samotný PC Suite je napsaný v QT, takže tady také problém není. A řeči o binární kompatibilitě a podobně jsou jen pověry, řada i komerčního SW dokazuje, že to zas takový problém není.

 • 20. 1. 2010 8:57

  Praclovek (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Nikoliv pověra, ale smutná skutečnost na kterou narážím velmi často. Zmíněný komerční software existuje díky dobré vůli jeho výrobců a ne proto, že by byla nějak snadná jeho údržba v takto nesmyslně roztříštěném a neustále se měnícím prostředí.
  Koneckonců, pokud by to bylo tak jednoduché a laciné, Nokia by PCSuite pro Linux spolu s N900 na trh uvedla ne? Neudělala to, protože jí to připadá jako plýtvání – roztříštěná platforma má málo uživatelů díky své roztříštěnosti a tak se pro ni takový software nevyplatí dělat či portovat ani v případě, že by byl součástí dodávky hardwaru na kterém běží velmi podobná platforma. Absurdní, ale ve světě open source je takových absurdit celá řada.

 • 20. 1. 2010 10:18

  corwin78

  Obávám se, že u Nokie v tom může hrát roli i velmi „dobrý“ vztah s Microsoftem, ale to už jsou spekulace.